Çatı adaya CHP'li vekilden tepki AK Partili eski vekilden destek geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli'ye çatı aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adını önerdi. İhsanoğlu'nun ismine CHP'li Melda Onur ile Gökhan Günaydın tepki gösterirken, eski Kültür Bakanı Günay destek verdi.
GÜNDEM , 16 Haziran 2014 Pazartesi, 14:57
Çatı adaya CHP'li vekilden tepki AK Partili eski vekilden destek geldi

Çatı aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nun gösterilmesi CHP'de tepkilere neden oldu.

Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın, Twitter'da, "Yağmur'dan kaçınmak için bu çatının altına girilmez; bu çatı şakır şakır akar" diye yazdı. İstanbul Milletvekili Melda Onur ise "Tamam arkadaşlar, kabul trollendik. Uzlaşı toplantısında talep edilen profile uymuyor" dedi.

GÜNAYDIN: BU ÇATI ŞAKIR ŞAKIR AKAR

Yerel seçimin ardından Genel Başkan Yardımcılığı koltuğundan alınan CHP Ankara Milletvekili ve PM üyesi Gökhan Günaydın, Twitter'da "Yağmurdan kaçınmak için bu çatının altına girilmez; bu çatı şakır şakır akar" diyerek tepki gösterdi.

CHP'Lİ ONUR: TROLLENDİK

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, Twitter'dan İhsanoğlu'nun çatı aday olarak önerilmesine sert sözlerle tepki gösterdi.

Onur, şunları yazdı:

''TOPLU CEVAP: Ekmeleddin Ihsanoğlu adaylığı konusunda hiç bilgim yok. Ama son katıldığım uzlaşı toplantısında talep edilen profile uymuyor.
Tamam arkadaşlar, kabul trollendik... Ama çatı adayını ilk kez duyunca vekil dediğin de bir bocalar... Daha da yazmam
O halde ben Milletvekillerine grupta yapılan ankette yazdığım aday isimlerimi açıklayabilirim artık: 1-Sami Selçuk 2-Altan Öymen''

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR