Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya "Nazi" cevabı
Bakan Çavuşoğlu, "Nazi" benzetmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Siz Nazisiniz demedik, karar Nazi dönemini andırıyor' dedik." açıklamasında bulundu.
GÜNDEM , 09 Mart 2017 Perşembe, 13:42
Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya "Nazi" cevabı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya "Nazi" yanıtı geldi. Çavuşoğlu, "Siz Nazisiniz demedik, karar Nazi dönemini andırıyor' dedik." dedi.

TOPLANTI KRİZİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada Almanya ile yaşanan toplantı gerilimine ilişkin, "Program yapılacak yerlere baskı yapılıyor" dedi."

HOLLANDA'DAKİ ETKİNLİK

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Hollanda'daki etkinlik için mevkidaşıyla görüşeceklerini belirterek, "Rica ederse seçim sonrası gel diye, adam gibi rica ederse, seçim sonrası cuma ya da cumartesi gidebiliriz. 'Her şart bizim için zor derse' bu cumartesi giderim."

RAKKA OPERASYONU

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin hedefinin El Bab'dan sonra öncelikle Münbiç olduğunu belirterek, "Münbiç'e gittiğimiz zaman karşılaşırsak YPG'yi vuracağımızı daha önce net bir şekilde ifade ettik" dedi.

Bakan Çavuşoğlu Rakka operasyonu için de " Türkiye operasyonun merkezinde. Kesinleşmiş karar yok, ABD'nin kafası karışık." açıklamasında bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR