Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya sert tepki
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya'yla yaşanan gerginlikle ilgili açıklamada bulundu
GÜNDEM , 03 Mart 2017 Cuma, 10:22
Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya sert tepki

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Terörist başlarına izin veriyorsunuz, TC Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'na izin vermiyorsunuz. Bunun izah edilir bir yanı yoktur."

"Şimdi ise son dakikada belediyeler iptal etmeye başladı toplantıları. Bu tesadüf değil. Alman derin devletinin sistematik bir uygulaması haline geldi. Neden? Türkiye'nin burada kampanya yapmasını istemiyorlar çünkü onlar da hayır için çalışıyorlar. Güçlü Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar."

"Büyükelçimizi bakanlığa çağırmaları ve orada söyledikleri, özrü kabahatinden büyük. Neymiş, Türk bakanlar Almanya'ya gittiği zaman kendi muhataplarıyla da görüşmek durumdalarmış. Siz TC'nin bakanlarıyla görüşmek istiyorsanız adam gibi talepte bulunursunuz biz de memnuniyetle görüşürüz. Böyle dayatmayla görüşmeyiz."

"Türkiye sizin emrinizde bir ülke değil."

"Gelin ortak hareket edelim. İki ülke arasında çok önemli bağlar var bunları güçlendirelim ama şu seçim öncesi popülizmden uzak durun. Bizimle ilişkilerimizi sürdürmek istiyorsanız bize nasıl davranacağınızı öğrenmek zorundasınız."

"Karşılığını hiç çekinmeden veririz. O zaman gerisini siz düşünün."

"Yıllara dayanan müttefikliğimizi, dayanışmamızı ortadan kaldırmak istiyorsanız Türkiye de bunun altında kalmaz."

"PKK İNSANLIĞIN DÜŞMANIDIR"

"PKK/PYD herkesin düşmanı, insanlığın düşmanı. Kuzey Kırak'taki bölgesel yönetime karşı da tehdittir. Hatta bazı ülkeler tarafından da kullanılmaktadır. Türkiye'ye bir tehdittir. PKK'ya karşı Irak'ta ortak hareket edeceğiz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR