Cem Uzan'ın 1 milyonluk bağışı İngiltere'yi karıştırdı
Cem Uzan'ın 2000 yılında Kraliyet Ailesi'nin yer aldığı bir yemekte Prens Charles ile fotoğraf çektirmek için kraliyet vakıflarına 200 bin sterlin bağış yaptığı iddia edildi.
GÜNDEM , 22 Mart 2018 Perşembe, 16:42
Cem Uzan'ın 1 milyonluk bağışı İngiltere'yi karıştırdı

İngiltere basınında günün konusu Prens Charles'ın para karşılığında dünyaca ünlü iş adamlarıyla çekildiği fotoğraflar. İngiliz Daily Mail gazetesinin 'Satılık Prens' başlığıyla duyurduğu habere göre, bu isimler arasında Cem Uzan da bulunuyor.

Haberde, Cem Uzan'ın o dönemki eşi Alara Koçibey ile birlikte, Prens Charles ve eşi Camillia ile fotoğraf çektirebilmek için kraliyet vakıflarına 200 bin sterlin (yaklaşık 1 milyon 100 bin TL) bağış yaptığı iddia edildi.

Olayın 2000 yılının Haziran ayında Kraliyet Ailesi'nin de katıldığı bir yemekte gerçekleştiği, Cem Uzan'ın eşi Alara'nın Prens Charles ve eşi Camilla'yla aynı karede bulunmak için 200 bin sterlini gözden çıkardığı bildiriliyor.

Uzan ailesinin İngiltere'nin seçkin isimleriyle çalışan PR'cısı Belli Pottinger aracılığıyla Kraliyet Ailesi'ne ulaştığı ve Cem Uzan'ın bu anlaşmadan oldukça memnun kaldığı da öne sürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR