Cenazeyi böyle kaçırdılar!
Kudüs'te Mescid-i Aksa'ya metal dedektör koyma kararının ardından gerçekleşen protestolara İsrail polisinden sert müdahale geldi. Hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükselirken sosyal medyaya yansıyan görüntüler şoke etti. İsrail polisi bir cenazeyi almak isteyince Filistinliler hayatını kaybeden kişinin cansız bedenini böyle kaçırdı.
DÜNYA , 22 Temmuz 2017 Cumartesi, 09:57
Cenazeyi böyle kaçırdılar!

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün farklı bölgelerinde kılınan cuma namazından sonra cemaate müdahale ettiği olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı üçe yükseldi.

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan El-Makasid Hastanesinden yapılan açıklamaya göre, İsrail polisinin kentin Tur bölgesinde cuma namazı sonrası Filistinlilere yönelik müdahalesinde yaralanan ve hastaneye kaldırılan 17 yaşındaki bir Filistinli genç daha hayatını kaybetti. Hastanenin açıklamasında hayatını kaybeden Filistinlinin kimliğine ilişkin bilgi yer almadı.

Filistin sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada da işgal altındaki Doğu Kudüs'e bağlı, Ayrım Duvarı'nın diğer tarafında kalan Ebu Diys Mahallesi'nde de bir Filistinlinin hayatını kaybettiği aktarıldı. Açıklamada hayatını kaybeden Filistinlinin kimliğine ilişkin bilgiye yer verilmedi.

İsrail polis sözcülüğünden yapılan açıklamada ise, "Tur bölgesinde yaşanan olaylarda polisin müdahalesi sırasında Filistinli bir genç hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor." denildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada başka bir Filistinlinin hayatını kaybetmesini, "Ras el-Amud bölgesinde yaşanan olaylarda kafasından yaralanan bir Filistinli şehit oldu." ifadeleriyle duyurmuştu.

CENAZEYİ İSRAİL POLİSİNE VERMEDİLER

Sosyal medyada yayılan bir görüntüde El-Makasid'e baskın düzenleyen İsrail polisi ölen bir Filistinlinin cenazesini almaya çalışınca Filistinliler hayatını kaybeden kişinin cansız bedenini böyle kaçırdı.

KUDÜS VE BATI ŞERİA'DA OLAYLARDA 391 KİŞİ YARALANDI

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, Kudüs ve Batı Şeria'da şu ana kadar yaşanan olaylarda yaralı sayısının 391 olduğu belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR