Çeyrek altını olan dikkat!
Altın, doların gevşemesi ile birlikte 8 günlük, 2009`dan bu yana en uzun düşüş dönemini sonlandırdı. Çeyrek altın yüzde 1`e yakın değer kazandı.
EKONOMİ , 13 Mart 2015 Cuma, 14:32
Çeyrek altını olan dikkat!
Altın, doların son 10 yılın en yüksek seviyesinden gevşemesi ile birlikte, 8 günlük, 2009'dan bu yana en uzun düşüş dönemini sonlandırdı. Gümüş, platin ve palladyum değer kazandı.

Dolar, euro karşısında Ocak 2003'ten bu yana en yüksek seviyesine çıkmasının ardından, 10 gelişmiş ülke para biriminin tümü karşısında değer kaybetti. Dolardaki yükseliş, ABD'de geçen hafta açıklanan tarım dışı istihdam verisinin Şubat ayında beklenenden daha fazla artış göstermesi ve bunun sonucu Fed'in faizleri artıracağı beklentisinin güçlenmesinin ardından gerçekleşmişti.

Dubai'de MKS Switzerland PAMP Group küresel satış müdürü Frederic Panizzutti, "Hem dolar hem de altın için tek yönlü bir yoldu ve muhtemelen bugüne kadarkinden daha büyük bir düzeltmenin öncesindeyiz" dedi.

Altının onsu yüzde 1 yükselişle 1,666.66 doalara kadar yükselirken, çeyrek altın da yurt içinde yüzde 0.80 değer kazanarak, 158 liraya yükseldi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR