Cezaevinde hayatını kaybetti
Bursa'da, alkol aldıktan sonra kahve içmek için gittiği kızının evinde tartıştığı damadını öldürüp dünürünü de yaralayan Cemil Toprak (63) cezaevinde öldü.
BURSA , 07 Mayıs 2012 Pazartesi, 14:25
Cezaevinde hayatını kaybetti
Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, damadı Mustafa Çanak'ın (27) boğazını keserek öldürdüğü, dünürü Hasan Çanak'ı (54) yaraladığı gerekçesiyle 17 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum olan Cemil Toprak, cezasını çektiği H Tipi Cezaevi'nde dün gece fenalaştı. İlk müdahalesi Cezaevi revirinde yapılan Toprak, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibinin bütün çabalarına rağmen kurtarılamadı.

Cemil Toprak'ın cesedi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Cumhuriyet Savcısı tarafından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Cumhuriyet Savcısı, Toprak'ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürütüyor.

2007 yılında meydana gelen olayda Cemil Toprak , dünürü Hasan Çanak (54) ile bir restoranda geç saatlere kadar içki içti. Ardından kahve içmek için damadı Mustafa Çanak'ın (27) Çiftehavuzlar Mahallesi'ndeki evine gitti. İki dünür sohbet ederken, damat Mustafa Çanak ile kayınpeder Cemil Toprak arasında alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıktı. Cemil Toprak, alkolün de etkisiyle damadını bıçakla boğazını keserek öldürdü. Kendisine müdahale etmek isteyen dünürünü de karnından bıçaklayarak ağır yaraladı. Cinayet sonrası üzeri kan içerisinde kalan ve çıplak ayakla sokakta dolaşan Cemil Toprak, kendisini gören polis tarafından şüphe üzerine gözaltına alındı ve gerçek anlaşılınca tutuklanarak cezaevine konuldu.BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR