CHP, Bursa milletvekili adaylarını tanıttı
24 Haziran'daki kritik seçimlere hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi'nin Bursa milletvekili adayları BUTTİM'de düzenlenen törenle tanıtıldı.
BURSA , 28 Mayıs 2018 Pazartesi, 15:01
CHP, Bursa milletvekili adaylarını tanıttı

24 Haziran seçimlerine hazırlanan CHP, Bursa milletvekili adaylarını Buttim'de gerçekleştirilen törenle tanıttı. Organizasyonun açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş "Panik bir seçimle Türkiye'yi karanlığa götürmek istediler. Biz CHP'nin reklam arası olarak 25 Haziran sabahı ayrımcılık ve şüphe bitecek. İnançlara saygılı bir laikliğin olacağını söylüyoruz. Maceracı dış politika bitecek ve akıllıca tutarlı politika yerini alarak Türkiye itibarını geri alacaktı. Kentimizde ve Türkiye'nin birçok ilinde yaşayan Suriyeli sığınmacılar evlerine geri dönecektir. Kavgacı üslup bitecek ve hepimiz 24 Haziran'dan sonra aydınlık bir güne uyanacağız" dedi.

İRGİL'DEN ANLAMLI VEDA

Yeni dönem için milletvekili adayı olmayan Ceyhun İrgil ise örgüte hem vefa ve hemde veda konuşması yaparak,"3 yıl içinde örgüt birbirine çok güzel destek oldu. Tam 3 yıl önce burada ahdim vardı. Emek kalacağına umut kalsın . Tek inancımız Mustafa Kemal Atatürk'ün mirası olan Cumhuriyet ve Halk Partisi'ne sahip çıkmak. Bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum" sözlerini kullandı.

'EĞİTİM PARASIZ OLACAK'

Bursa 1.bölge 1.sıra Milletvekili Adayı Lale Karabıyık'ta CHP'nin 95 yıllık dev bir çınar olduğunu ifade ederek, " CHP rantla değil hakla büyümeyi, ülke refahını ilke edinmiş bir partidir. Biz hizmet için yola çıkıyoruz. Kanunlar ya hizmet için çıkarılır ya seçim için çıkarılır yada gider ayak çıkarılır. Şu anda Ak Parti gider ayak kanunlarını çıkardı. Milletimiz artık bunları görüyor. Biz borçla yatırım yapmayacağız. 25 Haziran'da geleceğe umutla bakan bir Türkiye istiyoruz. CHP iktidarında eğitim kesinlikle parasız olacaktır" ifadelerini kullandı.

'NAMUS BORCUMUZ VAR'

Bursa 1.bölge 9.sıra Milletvekili Adayı İbrahim Mart, "Namus borcumuz var bu ülkenin insanına. Anadolu'yu şaha kaldırıp Türkiye'ye çağ atlatacağız . Bursa için geliyoruz, Türkiye için geliyoruz" diye konuştu.

'TÜRKİYE İÇİN GELİYORUZ'

Bursa 2.bölge 2.sıra Milletvekili Adayı Yüksel Özkan ise yaptığı konuşmada,"Eğer bir ülke 50 yılını planlayamıyorsa geri kalmaya mahkumdur. Bizler Atatürk'ün askerleriyiz, laik sosyal demokratik ve hukuk devletinin bekçisiyiz. Bizler hoşgörü için geliyoruz, toplumsal barış için geliyoruz, adalet ve hukuk için geliyoruz, Türkiye için geliyoruz" dedi.

BURSA CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KİMLER?

BURSA 1. BÖLGE

Lale Karabıyık
Erkan Aydın
Nurhayat Atlaca Kayışoğlu
Kayıhan Pala
Özgür Erdursun
Gürkan Esen
Deniz Baykal
Serkan Öztürk
İbrahim Mart
Aytaç Şahin

BURSA 2. BÖLGE

Orhan Sarıbal
Yüksel Özkan
Mustafa Şenyurt
Erkan Dönmez
Süleyman Ayyılmaz
Şahin Sevinç
Meral Altuntaş
Kemal Atan
Baran Güneş
Hülya Dink

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR