CHP'de kendimi bazen uzaylı gibi hissettim
CHP tabanının çözüm sürecine destek verdiği yönündeki açıklaması sonrası Kemal Kılıçdaroğlu tarafından istifası istenen CHP'nin eski genel başkan yardımcısı Gülseren Onanç sessizliğini bozdu.
GÜNDEM , 23 Mayıs 2013 Perşembe, 09:33
CHP'de kendimi bazen uzaylı gibi hissettim

CHP tabanın yüzde 63'ünün çözüm sürecini desteklediğini açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'nun isteği ile istifa etmişti.

Partinin yenilikçileri araısnda yer alan ve son sözleriyle parti içinde tepki toplayan Onanç, istifasının perde arkasını anlattı.

Bir televizyon kanalında konuşan Onanç, yaptığı araştırmalarda partinin değişmesi sonucunun çıktığını, bunları ifade etmesinin de parti içinde bazı kesimleri rahatsız ettiğini söyledi.

Özellikle CHP tabanının çözüm sürecine destek verdiğini açıkladığında partisi içinde farklı tepkilerle karşılaştığını belirten Onanç, "Bazen kendimi uzaydan mı geldim diye sorguluyordum. Bakışlar, 'bugüne kadar böyle şey duymadık' gibiydi. Bu sonuçları paylaşmamak CHP'nin tabanına haksızlık olurdu" dedi.

"BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA"

CHP tabanının süreci müzakere yoluyla çözülmesinden yana olduğunu ekleyen Onanç, istifasını hakkında ise, "Bardağı taşıran bu değildi. Genel Başkanımız ile aramızda güven sorunu yaratan olay benim CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programına katılmamdı. Benim programa katılmamı ima etmişti" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR