CHP'de toplu istifa şoku
CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya'nın görevden alınmasına tepki gösteren il yönetimi ve il gençlik kolları üyeleri, istifa etti.
GÜNDEM , 17 Mart 2015 Salı, 21:12
CHP'de toplu istifa şoku
Aslankaya,  yaptığı açıklamada, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğluile ilgili düşüncelerinin olumsuz olduğunu belirterek, bu yöndeki görüşlerini daha önce parti yönetimine bildirdiğini söyledi.

Bir hafta önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da bu düşüncelerini açıkladığını ifade eden Aslankaya, "Bu kişiyle Rize'de siyaset yapmayacağımı' söyledim. Ankara da benim görevden alınmam ve genel başkan danışmanı olarak atanmam, il yönetiminden daha önce istifa eden bir kişinin il başkanı olarak atanması yönünde karar aldı" dedi.

Aslankaya, parti genel merkezinin kararına saygı duyduğunu belirterek, "Karar sonrasında il yönetimimiz ve gençlik kolları görevinden istifa etti. İlçe yönetimlerinden, gelişmeler sonrasında istifa etmemelerini istedik. Parti bizim partimizdir, Mehmet Bekaroğlu'nun partisi değildir. Biz ideolojik olarak Mehmet Bekaroğlu ile 20 sene karşı karşıya siyaset yaptık. Yani bir Şevki Yılmazeksik burada" diye konuştu.

Danışman olarak görev yapıp yapmayacağına daha sonra karar vereceğini dile getiren Aslankaya, şunları kaydetti: "Ben partimi destekliyorum, partimin iktidar olmasını istiyorum. Düşüncemiz bu. Mehmet Bekaroğlu daha dün geldi, ben 40 yıldır bu partinin içindeyim. Sırası gelince 8 Haziran'da CHP beklentilerin altında kalırsa Mehmet Bekaroğlu değil, çok kişi kalmaz orada. Cumhuriyet Halk Partisi'nde çok değerli insanlar var."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR