CHP'den flaş Gürsel Erol kararı
CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Karar CHP Parti Meclisi'nde oy birliği ile alındı.
GÜNDEM , 28 Haziran 2018 Perşembe, 16:49
CHP'den flaş Gürsel Erol kararı

CHP Parti Meclisi toplantısı sona erdi. CHP'den Elazığ milletvekili seçilen Gürsel Erol, Parti Meclisi toplantısında alınan kararla, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun açıkladığı kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimlerinde yeniden cumhurbaşkanı seçilirken, CHP'nin 1 Kasım 2015'te yüzde 25.3 olan oy oranı yüzde 22.7'ye düşmüş, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce'nin oy oranı ise partisini aşarak yüzde 30.67 olmuştu.

Seçim sonuçları bazı partilileri memnun etmezken, CHP'nin 41 yıl aradan sonra Elazığ'dan çıkardığı ilk milletvekili olan Erol seçimlerdeki başarısızlığın genel merkez yönetiminden kaynaklandığını belirterek, "Mevcut Genel Merkez yönetimini sıfat ve unvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum" demişti.

Erol, CHP önünde oturma eylemi başlatacağını da duyurmuş ancak bir gün sonra "partililerin karşı karşıya gelmemesi için" eylemi iptal ettiğini açıklamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR