CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu Reyhanlı'da
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıların yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu.
GÜNDEM , 13 Mayıs 2013 Pazartesi, 13:56
CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu Reyhanlı'da

Kılıçdaroğlu, beraberindeki genel başkan yardımcılarıyla ilk patlamada büyük hasar gören Reyhanlı Belediyesini ziyaret ederek başkan Hüseyin Şanverdi'ye geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Şanverdi, belediye girişinde Kılıçdaroğlu'ndan birlik ve beraberlik mesajı vererek insanları telkin etmesini istedi.

Kılıçdaroğlu, bunun üzerine ilçeye bu amaçla geldiğini, bunun için de parti aracını bile kullanmayıp sivil bir araçla ilçeye geldiğini söyledi.

Her zaman birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, özellikle Hatay'ın buna ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Belediye ziyareti sırasında yaşanan izdiham nedeniyle Kılıçdaroğlu, kendisini izleyen gazetecilere dönerek, "Ben buraya siyaset yapmaya gelmedim. Ben Reyhanlı halkına baş sağlığı dilemeye geldim. Onlara geçmiş olsun dileklerimi iletmeye geldim. İzin verirseniz halkla buluşmak, onlara merhaba demek istiyorum. Bugün siyaset günü değil, acıları var. Acıları çok taze. Onun için sizden özellikle istirham ediyorum. Benim halkla buluşmama müsaade edin" dedi.

Daha sonra yürüyerek ikinci patlamanın meydana geldiği postane binası önüne gelerek burada da incelemelerde bulunan Kılıçdaroğlu, yakınlarından haber alamadıklarını söyleyen bazı kişilerin taleplerini dinledi.Kılıçdaroğlu, incelemelerinin ardından patlamalarda ölenlerin yakınlarına taziye ziyaretlerinde bulundu. Kılıçdaroğlu'na bazı genel başkan yardımcıları ile milletvekilleri de eşlik etti.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR