CHP Kurultayı'nda ikinci gün
CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nın 2. gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi yapılacak.
GÜNDEM , 04 Şubat 2018 Pazar, 10:36
CHP Kurultayı'nda ikinci gün

Dünkü genel başkanlık seçimini Kılıçdaroğlu 790 oyla kazanmıştı.

CHP'nin Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 36. Olağan Kurultayı'nın ikinci gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri için seçim yapılacak. Kurultayın ikinci günü saat 10:00'da başladı.

CHP'DE KURULTAY SONRASI EN YETKİLİ ORGAN PM

PM ve CHP'nin kurultaydan sonraki en yetkili organı. CHP'de, kurultay sonrası en yetkili organ PM'ye girmek, partililer için büyük önem taşıyor.

PM SEÇİMİ NASIL YAPILIYOR?

Genellikle "çarşaf liste"nin tercih edildiği kurultaylarda, 52 PM üyesi doğrudan delege tarafından seçiliyor. Genel Başkan tarafından Bilim Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP) üyeliği için gösterilen 8 isim de doğrudan PM'ye giriyor.

Dün, genel başkanlık seçimi yapıldı. Seçimi, Kemal Kılıçdaroğlu 790 oyla kazandı. Diğer aday Muharrem İnce ise 447 oy aldı.

GENEL BAŞKANLIK SEÇİMİNDE 'İMZA' TARTIŞMASI

Dünkü seçime 'imza' tartışması damga vurmuştu. İnce'ye imza veren 2 delegenin imzasını geri çektiği, 49 delegenin ise mükerrer imza verdiği iddia edilmişti. Muharrem İnce ise iddiaları yalanlamış ancak CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, iddianın doğru olduğunu, Kılıçdaroğlu'nun kendisine de verilen 49 mükerrer imzanın Muharrem İnce'ye aktarılmasını talep ettiğini söylemişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR