Cinayet şapkayla çözüldü
Gaziantep'te 7 yıl önce bir kişinin göğsünden şişlenerek öldürülmesi olayıyla ilgili olarak 2 kişi gözaltına alındı.
GÜNDEM , 01 Mayıs 2012 Salı, 10:39
Cinayet şapkayla çözüldü
Edinilen bilgiye göre; 27 Şubat 2005 yılında Kolejtepe Mahallesi Hoşgör yetiştirme yurdu yanında maruz kaldığı bıçaklı saldırı sonucu ölen Bayram P.'nin cinayet zanlıları, Cumhuriyet Savcılığının ısrarlı takibi sonucu ortaya çıkarıldı.

Olayla ilgili toplanan delillerle yola çıkan Cumhuriyet Savcısı, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde kurduğu özel ekiple şüphelileri tespit etmeye çalıştı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı olayla bağlantısı olabilecek Gaziantep başta olmak üzere Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta yaklaşık 100 kişinin ifadesine başvurdu. Soruşturma sırasında görgü tanıklarının maktulün şapkalı olduğunu belirtmesi üzerine, ifadesi alınan şahıslardan birinde bu tariflere uyan bir şapka olduğu tespit edildi.

Bununla yola çıkan Cumhuriyet Savcılığı, Peşman'ın şapkasını takan şahsın ifadesi doğrultusunda hareket ederek cinayet zanlılarının Adem Ç. ve Mehmet D. olduğunu tespit etti. Şüphelilerden Adem Ç.'nin Gaziantep'te bir süre önce Neslihan Polatbilek'in öldürülmesi olayı ile ilgili gözaltına alındığı tespit edildi. Şüphelilerden Mehmet D.'nin ise bir süre önce işlediği bir suçtan dolayı Adıyaman Gölbaşı İlçesi E Tipi Cezaevinde olduğu öğrenildi.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR