Çok sert sözler: "Bize muhtaç olacağınz günler..."
AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Türkiye büyürken, Avrupa Birliği'nin (AB) hantallaştığını söyleyip, "Bir gün gelecek, AB ülkelerinin vatandaşları Türkiye'ye muhtaç olacak. Onlar gelecek bize iş için" dedi.
GÜNDEM , 25 Haziran 2016 Cumartesi, 12:32
Çok sert sözler: "Bize muhtaç olacağınz günler..."
Mehmet Ali Şahin, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde partisinin ilçe başkanlığı tarafından bir çay bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Yemekten sonra partililere hitap eden Şahin, İngiliz halkının yüzde 52'lik bir kesiminin AB'den çıkalım diye tercih ortaya koyduğunu, buna da saygı duyduklarını söyledi.

Şahin şöyle konuştu:

'TÜRKLER İNGİLTERE'Yİ İŞGAL EDERMİŞ'

"Türkiye AB'ye girer, biz bir an önce çıkalım, kaçalım propagandasını yaptılar. Ne olurmuş Türkiye AB'ye girerse? Efendim, 'Türkler İngiltere'yi işgal edermiş'. Böylesine mantıkdışı, önyargılı birtakım ifadelerle İngiliz halkı Türkiye'ye karşı yönlendirilmeye çalışıldı maalesef. 'Gitmeyelim, kalalım' diyenler de Türkiye'yi kullandı. Başlarında da İngiltere Başbakanı David Cameron geliyordu. Korku üzerine propaganda yaptılar. Tıpkı ecdadı gibi. Onlar da 'Türkler geliyor, Osmanlılar geliyor' diye propaganda yaparlardı. Şimdi onların torunları da 'Türkler geliyor' diye propaganda yapıyor."

‘ONLAR GELECEK BİZE İŞ İÇİN'

Şahin, Avrupa Birliği'nin çatırdadığını savunarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Bakın şu anda AB çatırdıyor. AB'nin kimi ülkelerinde referandum yapılsa, orada da İngiltere'de olduğu gibi 'çıkalım' kararı çıkacak. O bakımdan AB, önce kendisine bir çeki düzen vermeli. Önyargılarından kurtulmalılar. Türkiye'ye karşı birtakım peşin hükümler terk edilmeli. Biz diğer ülkeler gibi kriterleri yerine getirdiğimizde, AB'nin kapılarını açmak durumundasınız. Hırvatistan'la aynı anda müracaat ettik. Onlar girdi. Türkiye her alanda Hırvatistan'dan daha gelişmiş, daha demokratik bir ülkedir. Eminim yeniden değerlendirme yapacaklardır. Biz AB içinde yer almaya mecbur ve mahkûm bir ülke değiliz. Bizi haksız yere oyalamaya devam ettikleri sürece Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, biz de referanduma gideriz. Türkiye, 2016 yılının ilk çeyreğini yüzde 4.5 büyüdü. Türkiye büyüyor ve gelişiyor. Artık AB ülkeleri hantallaştı. Büyüme yeni birtakım projeler ortaya koyma ve yeni yatırımlar yapma gibi önlerinde projeleri yok ama Türkiye'nin var. Bir gün gelecek, AB ülkelerinin vatandaşları Türkiye'ye muhtaç olacak. Onlar gelecek bize iş için."
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR