Çöpçatan sitesini dolandırdı!
31 yaşındaki Inna, Ukraynalı kadınlarla Batılıların tanışmasını hedefleyen siteye şantaj yaptığı iddiasıyla yargılanıyor
DÜNYA , 23 Kasım 2017 Perşembe, 14:21
Çöpçatan sitesini dolandırdı!

İngiltere'de oldukça meşhur olan ve Ukraynalı kadınlarla Batılı erkeklerin tanışmasını sağlayan çöpçatanlık sitelerine erişilemeyince, sitelerin sahibi olan ABD'li şirket sıkıntıya düştü. Daha sonra gelen şantaj mesajında, 2 bin 850 sterlin karşılığında sitenin sahiplerine iade edileceği ifade edildi.

Ödemeyi yapan şirket, bir sene sonra benzer bir şantajla daha karşılaştı. Ancak bu sefer 28 bin 500 sterlin isteniyordu. Kendi imkanlarıyla siteyi geri alamayan şirket, bu sefer polise başvurdu.

Polis, uzun araştırmaların sonucunda Ukrayna'nın Çerkassi kentinde yaşayan iki çocuk annesi Inna Y'ye ulaştı. Ukrayna polisi, önceden şirkette çevirmen olarak çalışan 31 yaşındaki kadını gözaltına aldı. Polis, son dönemde çocuk eğlence merkezi açan kadının bu parayı nereden kazandığını araştırıyor.

Ev hapsinde tutulan kadın, siteyi ele geçirme ve şantajla suçlanıyor. Eğer suçlu bulunursa 4 yıl hapis ve malvarlığına el koyma cezalarıyla karşı karşıya kalması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR