Çöpe atmayın çünkü...
Kocaeli'de Berberler Odası, çöpe atılan jiletlerin hem insan hem de hayvan sağlığına zarar verdiği gerekçesiyle 'Jilet Çek' kutularında geri dönüşüme verilmek üzere atık jiletleri toplamaya başladı. Kocaeli Berber Odası Başkanı Mustafa Bozkurt çöplere atılan jiletlerin yiyecek arayan sokak hayvanlarına ve geri dönüşüme katkı sağlayan kağıt toplayacılarına zarar verdiğini bu nedenle jiletleri topladıklarını söyledi.
GÜNDEM , 13 Mart 2015 Cuma, 09:40
Çöpe atmayın çünkü...
Atık gazete ve pil toplayarak çeşitli geri dönüşüm kampanları yapan Derinceli Berber Rasim Uyan’ın öncülünde başlatılan ’Jiletler Çöpe Atılmasın’ kampanyası kapsamında Kocaeli Berberler Odası’na bağlı 2 bin 500 berberde jiletler geri dönüşüme gönderilmek üzere toplanmaya başlandı.

Kocaeli Berber Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, çöpe atılan jiletlerden yiyecek arayan hayvanlar ile kağıt toplayan vatandaşların zarar gördüğünü belirterek, "Eskiden jiletler çöplere atılıyordu. Çöplerde yiyecek arayan hayvanların ayakları yüzleri kesiliyor ve zarar görüyordu. Ayrıca geri dönüşüme katkı sağlayan karton toplayan vatandaşlarımızın da ellerini kesiyor ve çeşitli hastalıklara neden olabiliyordu. Şimdi kentimizde bütün berberler ’Jilet Çek’ dediğimiz kutu ile jiletlerini biriktiriyor. Bir süre sonra tüm berberleri dolaşıp topladığımız jiletleri geri dönüşüme göndermeyi hedefliyoruz.

'TÜRKİYE GENELİNE YAYMAYI HEDEFLİYORUZ'

Projeyi Türkiye geneline yaymayı hedeflediklerini söyleyen Kocaeli Berber Odası Başkanı Mustafa Bozkurt konuşmasını söyle sürdürdü:  "Bizler çevreye duyarlı bir odayız. Bu anlamda topladığımız jilet kampanyasının Türkiye genelindeki berberlere yayılmasını hedefliyoruz. Çevreye duyarlı yerel yönetimlerinde destekleriyle buna benzer çevreci projeler yapmaya devam edeceğiz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR