Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 Nisan mesajları
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe 23 Nisan etkinliğinde konuştu.
GÜNDEM , 23 Nisan 2019 Salı, 19:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 Nisan mesajları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları;

Şu an karşımda adeta BM Genel Kurulu'nu andıran dünyanın en güzel çocuklarına en kalbi sevgilerimi gönderiyorum.

- Şu an çok zenginim. Zira 40 ülkeden böyle güzel yavrular etrafımızı sarınca fakir olmak mümkün değil, zenginim.

- 23 Nisan coşkumuzu paylaşan dünya çocuklarına teşekkür ediyorum.

- TRT ile MEB'e bu güzel organizasyon için ayrıca şükranlarımızı sunuyorum

- Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk yoktur.

- Savaşların, çatışmaların açlık ve kıtlıkların ufkumuzu kararttığı bir dönemde dünyayı güzelleştiren yegane şey siz çocukların tebessümüdür.

- Sizler bizim yarınlarımızın umudusunuz.

- Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız.

- Çocuk olmak coşkulu olmak dünyayı hep saf, temiz, duru gözlerle bakmak ve yarına bu heyecanla yürümek demektir.

- Geride kalan 17 yılda hükümet olarak eğitimi ana önceliğimiz yaptık. Ülkemizdeki eğitimin kalitesini artırmak, sizlerin imkanlarını geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için gece gündüz gayret gösterdik.

- Derslik sayılarımızdan, spor salonlarına, tabletlere kadar ihtiyaç duyacağınız tüm imkanları sizlere sağlamaya çalıştık. Öğretmenlerin görevlerini daha iyi yapabilmeleri için iyileştirmeler yaptık. Sizler yarın birer sanatçı, bilim adamı, öğretmen, hukukçu, siyasetçi veya başka konularda olacaksınız. Sizlerden sonra gelecek nesiller için, daha adaletli bir dünyayı siz kuracaksınız.

- Sevgili çocuklar; teknolojinin, internetin, akıllı telefonların, sanal oyunların sizi esir almasına izin vermeyin. Bunların sizi hayattan, akranlarınızdan, her gece gökyüzünü süsleyen yıldızların parıltısını seyretmekten alıkoymasına müsaade etmeyin."

- Birçok çocukların ne yazık ki 'balina' gibi vesaire nasıl intihar ettiğini herhalde sizler de takip ediyorsunuz. Bu alışkanlar bizlere ayrı tehdittir. Yeni teknolojiler sizin hayatınızı kolaylaştırmak, yapmaktan mutlu olduğunuz şeylere daha fazla vakit ayırmak içindir. Aile büyüklerinizden başlayarak her alanda öğretmenlerinizin olduğunu, onlardan öğreneceğiniz lütfen aklınızdan çıkarmayın.

- Size bir tavsiyem olacak, anneler bol anne adayları bol. Ben annemin ayaklarının altını öperdim. Bizim medeniyetimizde cennet annelerin ayaklarının altındadır. Annemin ayaklarının altını öperek yetiştim. Bizi buralara hazırlayan o. Anne olmazsa biz olamazdık.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR