Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli af açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam kampının kapanış konuşmasını gerçekleştirdi. Erdoğan konuşmasında "Af meselesinde önceliğimiz vicdandır" dedi.
GÜNDEM , 07 Ekim 2018 Pazar, 15:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli af açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

AK Parti medeniyetimizin ve tarihimizin kendisine yüklediği bu büyük davayı hep ileriye taşımayı başarmıştır.

Bu yola birlikte çıktığımız arkadaşlarımızın pek azı dışından tamamının bugün burada olması imtihanımızı alnımızın akıyla verdiğimizi göstermektedir.

Gün oldu vesayetin kıskacında bizi boğmaya çalıştılar, gün oldu sokaklarımızı karıştırmak istediler, gün oldu FETÖ kumpasını kullanarak ülkemizi işgal etmeye kalkıştılar. Bu tuzakların senaryoların hepsini boşa çıkardık.

'BUNUN ADI OLSA OLSA ALÇAKLIKTIR'

Bizi en çok üzen siyasi alternatif konumundaki partinin Türkiye'nin düşmanlarıyla aynı safta olmalarıdır. Bizim sorunumuz asla siyasi muhalefetle değil. Biz en kritik dönemlerde düşmanlarımızın saflarında yer alanlardan mustaribiz. HDP'yi, terör örgütleriyle ilişkisini kesmedikçe muhatap görmemiz mümkün değildir. Gezi olaylarında vandallarla mücadele ediyoruz CHP'yi yanlarında buluyoruz, FETÖ'yle mücadele ediyoruz CHP'yi onların saflarında görüyoruz. Bölücü terör örgütünün çukur eylemlerine karşı mücadele yürüyoruz CHP'yi karşımızda buluyoruz. Sınır ötesinde terör örgütleri üzerine yürüyoruz, CHP'yi karşı safta görüyoruz. Yaşadığımız son hadiselerde yine benzer durumlar karşı karşıya kaldık. Türkiye ekonomik bağımsızlığına yönelik sistematik saldırıya karşı tarihi mücadeele veriyor. Ana muhalefet ne yapıyor, safını karşı tarafın yanında belirleyerek ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Bunun adı olsa olsa alçaklıktır. Kılıçdaroğlu sen korkaksın, sen ürkeksin. Ne millisin ne yerlisin.

Biz göreve geldiğimizde 23,5 milyar dolar borçla devraldık, 2013'te sıfırladık. Gezi olaylarından başlayan ve devam eden dönemde yaşadıklarımızı IMF borcunu bitirmemizden bağımsız görmüyorum.

Özellikle kamu, hane halkı, bankalar ve özel sektör borçluluk alanlarında olumlu bir görüntüye sahibiz. Türkiye kamu, hane halkı ve özel sektör borçları konusunda endişe duyulmasını gereken bir noktada değildir. Türkiye'nin IMF ile yolunun kesişmesi söz konusu olamaz. Türkiye, IMF defterini açmamak üzere kapatmıştır.

İlk IMF anlaşmasının altında Gürsel'in, onu takip eden dört anlaşmanın altında da CHP Genel Başkanı İnönü'nün imzası vardır Bay Kemal. Bakın bu fotoğrafki kişi İnönü. Elindeki bayrak Türk bayrağı değil, ABD bayrağı.

İnönü'nün elinde Türk bayrağı yok. ABD bayrağı var. CHP dün neydi ki bugün en olsun. İnönü bunu elinde ne için taşıyor? Teşekkür için taşıyor.

Şu an güneyimizde ABD'nin kokartlı komandoları teröristlerle el ele. Bunlarla da CHP ve HDP el ele.

"AF MESELESİNDE ÖLÇÜMÜZ VİCDANDIR"

Son günlerde birtakım tartışmalara şahit oluyoruz. Af meselesinde öncelikli ölçümüz vicdandır. Adalet Bakanımızı gerekeni söyledik, çalışmalarınızı yapın. Yapılabilecek bir şey varsa değerlendirelim ama cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz. Aftan rant bekleyenler gibi olamayız.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR