Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyanet'e eleştiri
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Öğrencileri Yaz Etkinliği kapanış programında yaptığı konuşmada, "FETÖ zaafları kullanarak ülkemizde kök salmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu konuda ciddi eksiklikleri oldu. Çok geç kaldılar.
GÜNDEM , 05 Ağustos 2017 Cumartesi, 14:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyanet'e eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Öğrencileri Yaz Etkinliği kapanış programında konuştu. Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle: "Ben yeni nesilden ümitliyim. Hele hele Allah'ın rahmetinden ümidimizi kesmeyeceğiz. Tarihini, kültürünü, medeniyetini bilen, kendini her alanda yetiştiren bir neslin geldiğine inanıyorum. Sizler ülkemizi ve milletimizi bugün bulunduğu yerden çok daha ilerilere taşıyacaksınız. Sizler Güneydoğu'da Doğu'da döndürülmek istenen çarkları tersine çeviriyorsunuz.

'İNŞALLAH ASIM'IN NESLİ OLACAKSINIZ'

Diyanet'in yaz kampına katılan tüm çocuklarımızın ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Sizler inşallah Asım'ın nesli olacaksınız. Biz mazlumların sahibiyiz, siz inanıyorum ki mazlumların dostu olacaksınız, zalimlerin karşısına dikileceksiniz. Sizler bu kursa iştirakle, haksızlığa, esarete asla katlanamayacağınızı ve bunun için gerekirse dünyaya meydan okuyacağınızı söylemiş oluyorsunuz.

KİM ALLAH'A YAKINSA ÜSTÜN ODUR

Haziran seçimlerinde biraz başarı gördüler, hemen ardından sokaklara çağırdılar ve 53 kişinin ölümüne neden oldular. Hani siz Kürtlerin temsilcisiydiniz? Nasıl iş bu? Şu anda bizim hükümetimizde, partimizde Kürt kardeşlerim var. Az önce size hitap eden Bekir Bozdağ Bey Kürttür. Aynı şekilde Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek Bey Kürttür. Benim genel başkan yardımcım Mehdi Eker Bey Kürttür. Bizim böyle bir derdimiz yok. Üstünlük Kürtlük ile Türklük ile değil, kim Allah'a daha yakın ise o üstündür.

DİYANET'E ELEŞTİRİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu'daki çalışmalarda çok ama çok geç kaldı."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR