Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EURO 2024 yorumu: Masraftan kurtulduk
Almanya ziyareti dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'nın EURO 2024'e ev sahipliği yapma hakkı kazanmasıyla ilgili "Çok da önemsemedim. Neticede masraftan kurtulmuş olduk." dedi.
GÜNDEM , 01 Ekim 2018 Pazartesi, 08:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EURO 2024 yorumu: Masraftan kurtulduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyareti dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Türkiye ve Almanya'nın aday ülkeler olduğu EURO 2024'ün Almanya'da düzenlemesiyle ilgili "Çok modern ve kilometre olarak çok daha iyi tesislerimiz var. Hayırlı olsun. Neticede masraftan kurtulmuş olduk." diyerek dikkat çeken bir yorumda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EURO 2024 ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklama şöyle;

"ÇOK DA ÖNEMSEMEDİM, NETİCEDE MASRAFTAN KURTULMUŞ OLDUK"

"Açık konuşayım. Çok da önemsemedim. Bu hep böyle dönüyor. İki dünya kupasını veriyorsun, bir Avrupa kupasını veriyorsun. Aynı ülkede bunu yapıyorsun. Türkiye'ye gelince şöyle böyle diyorsun. Tesis ise bizim şu anda Almanlardan geri kalan bir halimiz yok. Çok modern ve kilometre olarak çok daha iyi tesislerimiz var. Hayırlı olsun. Neticede masraftan kurtulmuş olduk."

EV SAHİPLİĞİ ALMANYA'NIN

Türkiye ve Almanya'nın düzenlemek için aday olduğu EURO 2024'ün ev sahibi, İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen oylama sonucunda belirlenmişti. İki aday ülkenin temsilcilerinin gerçekleştirdiği sunumların ardından UEFA Yönetim Kurulu tarafından yapılan oylama sonucunda Almanya, EURO 2024'ün ev sahipliğini üstlenme hakkı kazanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR