Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş yerel seçim açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler öncesi yaptığı açıklamada, "Teröre bulaşmış kişiler tekrar sandıktan çıkacak olursa kayyum atayacağız." dedi.
GÜNDEM , 07 Ekim 2018 Pazar, 18:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş yerel seçim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan Kızılcahamam'da toplu açılış töreninde konuştu. Yerel seçimlerle ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Şimdi Mart seçimleri geliyor. Teröre bulaşmış olan bu kişiler sandıktan çıkacak olursa beklemeden, anında gereğini yapıp kayyum atarız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"KIZILCAHAMAM ŞEHİTLER VE KAHRAMANLAR DİYARIDIR"

Bu toplantımızın ülkemizin içinden geçtiği sancılı dönemde çok güzel başlangıçlara vesile olacağına inanıyorum. Kızılcahamam sadece doğasıyla, kaplıcalarıyla bilinen bir yer değil Kızılcahamam aynı zamanda şehitler ve kahramanlar diyarıdır.

Şehitler ağacındaki 6 bin 917 künye bu toprakları nasıl vatan kıldığımızın sembolüdür.

"FETÖ'CÜ KATİLLER, ÇOĞU SİVİL 251 VATANDAŞIMIZI ŞEHİT ETTİ"

15 Temmuz gecesi FETÖ'cü katiller çoğu sivil 251 vatandaşımızı şehit etti. O gece Ankara, 90'ı sivil vatandaşımız 56'sı polisimiz 3'ü askerimiz olmak üzere tam 149 şehit verdi. Ankara'daki gazilerimizin sayısı bin 300'ü buluyor.

8 mehmetçiğimizi şehit verdik. Bin yıldır söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek canlarını hiçe sayan tüm kahramanlarımızı hürmetle yaad ediyorum. Hiç şüpheniz olmasın şehitlerin kanını asla yerde koymadık, koymayacağız.

"KANDİL VE SİNCAR'DA İNLERİNE GİRDİK, GİRİYORUZ"

Terör sorununu Türkiye'nin gündeminden tamamen çıkarmakta kararlıyız. Emniyet ve istihbarat birimlerimizi FETÖ'cü hainlerden temizlememizin ardından son 3 yılda büyük başarılara imza attık. Yaz kış demeden yılın 365 günü operasyonlarımız aralıksız sürüyor. Kandil ve Sincar'da da inlerine girdik, giriyoruz.

4 bin 584 teröristi etkisiz hale getirerek Afrin'i bölücülerin esartinden kurtardık.

"TERÖRE BULAŞMIŞ OLANLARIN YERİNE KAYYUM ATAYACAĞIZ"

Şimdi Mart seçimleri geliyor. Bu seçimlerde, teröre bulaşmış olanlarsandıktan çıkarsa, anında gereğini yapıp, kayyum tayinleriyle yolumuza devamedeceğiz.

Terör saldırılarının da son günlerde yoğunlaşan ekonomik saldırıların da hedefi belli. Dikkat edin ülkemiz geliştikçe, güçlendikçe, çıkarlarını korumak için daha kararlı davrandıkça saldırıların da şiddeti artmıştır.

IMF borcunu tamamen sıfırladığımız bir dönemde gezi olaylarının başlaması tesadüf değil. Hemen bir saldırıya girdiler ve rakamlar çift haneli oldu.

"TÜRKİYE GÜNEY SINIRI BOYUNCA TERÖR KORİDORU OLUŞMASINA RIZA GÖSTERMEYECEK"

24 Haziran seçimleri sonrasında kur üzerinden tetiklenen ekonomik operasyonları da tesadüf olarak görmüyoruz.

Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Türkiye, Güney sınırı boyunca bir terör koridorunun oluşmasına rıza göstermeyecektir.

Toplam yatırım bedeli eski rakamla 52 trilyon bugünkü rakamla 52 milyon olan 9 kalem ve hizmeti resmen ilçemize kazandırmış bulunuyoruz. Tüm bu yatırımlarım ilçemize ve sizlere hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR