Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar!
Konya'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Talihsiz bir açıklama daha yapıldı. Golan Tepeleri'nin artık İsrail'in olduğunu açıkladı Sayın Trump. Tarih bilincinizi yenilemeniz lazım. Sonuna kadar Golan Tepeleri'nin takipçisi olacağız." dedi.
GÜNDEM , 22 Mart 2019 Cuma, 16:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisince Konya Kılıçarslan Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Konuşmasına "Konya'da" şiirinin dizeleriyle başlayan Erdoğan, aziz, mübarek, dünyada eşi bulunmayan şehir olarak nitelediği Konya'yı ve ilçelerini selamladı. Gönül belediyeciliğinin her şehre yakıştığını ama en çok da Konya'ya yakıştığını ifade eden Erdoğan, "Bize gönülden gönüle hangi kapıların açılacağını öğreten Mevlana'nın ahvadına bu yakışır. Bize iman ve yürekle mücadele edildiğinde neler başarılabileceğini gösteren Sultan Kılıçarslan'ın torunlarına böylesi yakışır. Nice gönül sultanına ev sahipliği yapan Konya, elbette gönül belediyeciliğinde de en ön safta yer almıştır ve yer alacaktır." diye konuştu.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uğur İbrahim Atay ve ilçe belediye başkan adaylarının her birinin gönülleri fethedecek projeleri bulunduğunu aktaran Erdoğan, "Devam diyoruz. Bugüne kadar nasıl geldik, bundan sonra da devam inşallah. Biz de Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklarımız olarak Konya'nın her mücadelesinde bugüne kadar nasıl olduysa yeni sistemle bundan sonra da yanında yer alacağız. Artık eskisi gibi değil. Cumhurbaşkanı, kabine, Konya Büyükşehir, ilçeler, üçlü mekanizma, inşallah el ele Konya'yı daha ileriye götüreceğiz." ifadelerini kullandı.

"TÜM YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM"

Erdoğan, metro başta olmak üzere şehrin geleceği için kritik öneme sahip tüm yatırımların yerine getirilmesinin takipçisi olacağını dile getirdi.

Gençlere çağrıda bulunmak istediğini belirten Erdoğan, "Konya'da yaşamak başkadır, Konya'yı yaşamak da başkadır. Gelin sizler Konya'yı yaşayın. İnce Minare'deki o taş işçiliğinin estetiğini, Karatay Medresesi'nde asırlarca süren derslerin inceliğini, Selçuklu sultanlarının dönemlerini aşan mesajlarını ancak yaşayarak öğrenmek mümkündür. Ülkemizin şu anda en genç büyükşehir belediye başkan adaylarından olan birini işte bunun için Konya'da tecrübesiyle de sizlerin emrine verdik." dedi.

Başkan adayı Uğur İbrahim Altay ile "Uğur yaşlı değilsin değil mi? Uğur kardeşimin bir eksiği var, saçları eksik." diye şakalaşan Erdoğan, "Ama dinamik. Tecrübesiyle beraber içimizden biri. İnşallah bundan sonra da size efendilik yapmaya değil hizmetkar olmaya geldi. Hatay'da da var ya bir tane, ne diyor? 'Oy var hizmet var.' Kim bu? CHP'li. Sen kimsin? Ama bizdeki anlayış ne? Bizdeki anlayış, biz milletimize efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. Farkımız bu." diye konuştu.

BİRİLERİ AK PARTİ'YE DERS VERMEK İSTİYORMUŞ

"Tarih boyunca medeniyet ışığımızı hep en yukarıda tutan Konya, inşallah gelecekte de medeniyetimizin inkişaf merkezi olmayı sürdürecektir." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Eskiler 'Yitik kaybedildiği yerde bulunur' derler. Biz de inşallah Konya'da kaybettiğimizi Konya'da bulmakla işe başlayacak, bu ışığı dalga dalga tüm Türkiye sathına, tüm bölgemize, tüm dünyaya yayacağız. Tarihi konuşuyorum, tarihi değerlendiriyorum. Bunun için 31 Mart'ta sandığa iyi sahip çıkmamız gerekiyor. Birileri ülkemizin ve milletimizin içinden geçtiği kritik durumla asla ilgisi ve orantısı olmayan kimi gerekçelerle AK Parti'ye ders vermek istiyormuş ama unutmayalım ki dönem ders verilecek değil iki elin parmakları gibi sımsıkı bir araya gelinecek dönemdir.

Türkiye 2002 yılından beri girdiği 14 seçimin belki de en kritiklerinden birini 31 Mart'ta yaşayacak. Çünkü bu seçimden sonra önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi var. Bu dönemi en etkili şekilde kullanabilmemizin yolu seçimlerden istikrar ve güven ortamımızın sürmesini garantiye alacak bir sonuçla çıkmaktır. Aksi takdirde sınırlarımızın dibine kadar gelmiş olan teröristlerin oyunlarını bozmamız zorlaşır. Aksi takdirde ekonomimize saldıran alçakların ve fırsatçılık yaparak onların ekmeğine yağ sürenlerin oyunlarını bozmamız zorlaşır. Aynı şekilde bu seçimde ortaya çıkacak bir olumsuzlukta Yeni Zelanda'daki teröristin tüm açıklığıyla ortaya serdiği gibi hala ülkemizle ve milletimizle hesabı olanlara gün doğar."

SENİN TERÖRİST SENATÖRDEN NE FARKIN VAR

Bu sabah İİT üyesi İslam ülkeleriyle bir araya geldik. Yeni Zelanda'dan da Başbakan Yardımcısı heyetle geldi, ne yapmamız gerekir onun kararını aldık.

Avustralya'da ahlaksızca konuşan teröristin Türkiye'de de benzeri var, sıkıntı orada. "İslam dünyasından kaynaklanan terör" diyor. Şu ifadeye bak! Senin terörist senatörden ne farkın var. Senin iç dünyanda başka şeyler var. Sen tehlikeli bir adamsın.

Özellikle CHP'ye gönül verenlere sesleniyorum. Böyle bir adama siz daha ne kadar oy vereceksiniz? Girdiğin tüm seçimleri kaybettin, bu seçimi de kaybedeceksin.

BAY KEMAL VEKİLLİĞİNE GÜVENİYOR

İçlerinden biri var. Güya hanımefendi Yurt Konseyinin temsilcisi. Ayın 15'inden sonra Başbakan olacağım dedi oldu mu? Şu anda senin iyi günlerin. Sen Erdoğan'a söylememiş sözleri söylemiş gibi yaptın. Korku bacayı sardı. Asıl fatura sana kesilecek. Ben halkıma nasıl terörist derim? Bu ülkede adalet var, gereken hesabı vereceksin. Dirsek temasında olduğun Bay Kemal vekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları avukatlarıma yaptırıyorum.

HESABI SORULACAK

Seçimden sonra bir taraftan parlamento tarafından yargıyla işin üzerine gideceğiz. Bu seçimi sırf kızgınlıkla sandık hesaplaşmasına döndürmeye çalışanlar şunu aklından çıkarmasın, hesap sorulacaktır. Milletimize efendilik yapan hiç kimsenin bizimle yürümesi mümkün değildir. Bunlar AK Parti'nin içinde yer alamaz. AK Parti, davasını merkeze alan ve kendini yenileyebilen bir partidir. Bu partinin tek sahibi milletin ta kendisidir. AK Parti hiçbir zaman, hepsi de tarihe gömülen kimliksiz, kişiliksiz, davasız, vizyonsuz partilerden biri haline dönüşmeyecektir.

KONYA'YA YATIRIMLAR

Konya'ya son 17 yılda 51 katrilyon lira yatırım yaptık. Eğitimde 8 bin derslik inşa ettik. Konya'ya 2 devlet üniversitesi kazandırdık. Toplam 7 bin 550 kişi kapasiteli 5 yurt binası daha açacağız. 10 gençlik merkezi, yüzme havuzları, gençlik merkezleri gibi 9 tesisin yapımı devam ediyor. Konya'ya 42 bin seyirci kapasiteli stadyumu yaptık. 2 millet bahçesi daha yapmak için çalışmaları başlattık. Her millet bahçesinin içine millet kıraathanelerini yerleştireceğiz. Gençlerimiz derslerini çalışacak.

Bin 200 yataklı Karatay Devlet Hastanemiz ile 10 sağlık tesisinin yapımı devam ediyor. Şehir hastanesinin de yüzde 60'ı bitmiş vaziyette.

YENİ RAYLI SİSTEM PROJESİ

Konya'yı yüksek hızlı tren hattının merkezi haline getirdik. Konya-Karaman YHT hattının altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamladık. Sinyalizasyon çalışmaları sürüyor. Konya-Karaman arası seyahat süresi 40 dakikaya düşecek. Hedefimiz 2023 yılına kadar hızlı tren hatlarını 29 ilimizle buluşturmaktır.

İstanbul'da Marmaray, İzmir'de Egeray, Ankara'da Başkentray gibi Konya'ya da yeni raylı sistem projesi kazandırıyoruz.

Konya'da 300 dönümlük hazine taşınmazı üzerine ASELSAN tarafından uzaktan komutalı silah sistemleri fabrikası kurulacak. Hisselerin yüzde 49 Konya'daki firmalara yüzde 51'i ASELSAN'a ait olacaktır. Ve bölgede ciddi bir istihdam gerçekleşecektir.

14 ilçemize doğal gazı verdik. O kömürlü günler geride kaldı. Belkaya ve Cihanbeyli'ye de doğal gazı vereceğiz. Bugüne kadar şehrimizdeki 640 ata yadigârı eser restore ettik.

Şimdi burada sizden benim özel bir ricam var. Partimiz içinde oyla sağa sola dağılmamalı. Biz bir olacağız. AK Parti ve MHP'li kardeşlerim birlikte cumhur ittifakını gereği konsolide olarak gereğini yapmalı.

GOLAN TEPELERİ'NİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Talihsiz bir açıklama daha yapıldı. Golan Tepeleri'nin artık İsrail'in olduğunu açıkladı Sayın Trump. Tarih bilincinizi yenilemeniz lazım. Golan Tepeleri ile ilgili BM'nin verdiği kararlar var. Bu kararlarda, buralarda İsrail'in zerre kadar hakkının olmadığı hükmü var. Sonuna kadar Golan Tepeleri'nin takipçisi olacağız.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR