Cumhurbaşkanı Erdoğan derse girdi !İşte yazı tahtasına yazdıkları
Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreniyle resmi olarak hizmete giren Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Erdoğan burada öğrencilere ders verdi.
GÜNDEM , 18 Kasım 2014 Salı, 17:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan derse girdi !İşte yazı tahtasına yazdıkları
Pursaklar Alparslan Caddesi üzerinde bulunan okulu ziyaretinde konuşan Erdoğan, vatandaşları ve öğrencileri selamladı ve öğrencilere başarılı bir gelecek temenni etti.

Pursaklar'a gelmeden önce Gazi Mahallesindeki Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ve 155 eğitim - öğretim tesisinin açılışını yaptıklarını hatırlatan ve bu yatırımların tutarının 500 milyon lira olduğunu ifade eden Erdoğan, Pursaklar Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de bugün resmi açılışının gerçekleştirildiğini söyledi.

OSMANLI-CUMHURİYET TARİHİNİ YAKALAYACAĞIZ

Derslik inşasının büyük bir hızla devam ettiğini kaydeden Erdoğan, “Osmanlı ve Cumhuriyet tarihi dahil şuanda 12 senede yaptıklarımız inşallah şöyle birkaç yıl içerisinde aynı sayıyı yakalayacak. Çünkü yavrularımızın 60 - 70 kişilik dersliklerde okumasını istemiyoruz, azami 30 öğrenci kapasiteli derslik olacak, daha fazlası olmayacak. Çünkü kaliteli, nitelikli eğitim olacaksa sınıfların bizim okuduğumuz zamandaki gibi olmaması lazım, bizim sınıfımızda 75 öğrenci vardı, ama şimdi ben inanıyorum ki burada 30’un altındadır" diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE DERS

Girdiği bir derslikte öğrencilere başarının sırrını da veren Erdoğan, tahtaya "Oku, düşün, uygula, neticelendir" diye yazdı. Erdoğan "Millet iradesi" şeklinde bir de başlık açtı.

MESELE BU

Kız öğrencilere sınıf mevcutlarının 30’un altında olup olmadığını soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘evet’ yanıtını alması üzerine, “Buyurun mesele bu, nitelikli eğitim-öğretim olacak. Bugün bu 155 eğitim-öğretim tesisinin açılışını yaparken Pursaklar’a söz verdik. Dedik ki; Pursaklar’a uğrayacağız, oradaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sınıflarından birkaç tanesini dolaşalım dedik” dedi.

NABİ AVCI'DAN KILIÇ'A TEŞEKKÜR

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teşrifiyle, Ankara'da 155 eğitim tesisinin açılış törenini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a Pursaklar'daki okulun kullanacağı spor salonu için teşekkür eden Avcı, tesislerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da Pursaklar'daki eğitim yuvasının açılışından büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR