Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'u kazanmanın formülünü açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da AK Partililerle bir araya geldiği iftarda açıklamalarda bulunarak, "İstanbul'da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. Bir üye yanında iki oy daha getirsin mesele bitti." ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 26 Mayıs 2019 Pazar, 22:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'u kazanmanın formülünü açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partililerle buluştuğu iftar yemeğinde açıklamalarda bulunarak, " İstanbul'da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. İstanbul'da bu kadar üyeye sahipsek sadece İstanbul üyelerimizi ciddi manada çalıştıralım. Bir üye yanında iki oy daha getirsin mesele bitti ama üyelerimizi çalıştıralım önce. 'Üyeyim ama çalışmıyorum' olmaz, üyeliğin bir sorumluluğu var." dedi.

"ÜYELİĞİN BİR SORUMLULUĞU VAR"

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"İstanbul'da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. İstanbul'da bu kadar üyeye sahipsek sadece İstanbul üyelerimizi ciddi manada çalıştıralım. Bir üye yanında iki oy daha getirsin mesele bitti ama üyelerimizi çalıştıralım önce. 'Üyeyim ama çalışmıyorum' olmaz, üyeliğin bir sorumluluğu var."

"YSK'NIN KARARINI İSABETLİ BULUYORUZ"

"Milletimizin hakkını, hukukunu, iradesini korumak için mücadele ettik, bu sebeple YSK'nin seçimin yenilenmesi kararını isabetli buluyoruz."

"TAM BİR FELAKETTİR"

"Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı, milli irade hırsızlığı tam bir felakettir. Bu karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerine baktığımızda dişe dokunur, vicdanları tatmin edici bir unsura rastlayamıyoruz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR