Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu Belediyesi'nin geleneksel "Gönül Soframız" programında konuştu.
GÜNDEM , 12 Mayıs 2019 Pazar, 21:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- İstanbul'un ve 80 vilayetiyle tüm Türkiye'nin ihtiyacı darbe çığırtkanlığı yapanlar değil, 15 Temmuz'da olduğu gibi canı pahasına istiklaline ve istikbaline sahip çıkan milletin bizatihi kendisidir.

- Kazanı kaynatıp sandıklardan oyu çalanların üste bir darbe tehdidinde bulunmalarına İstanbul halkı 23 Haziran'da gereken cevabı verecektir.

- Ana muhalefetin başındaki zat, nasıl tehditler sallıyor ortada. Anayasa'nın 138. maddesini ayaklar altına alıyor ama buna karşı hiçbir ses yok. İma dahi edemez, ben söylemiyorum Anayasa söylüyor. Bunlar imayı bırakın tehdit ediyor.

- Milli irade bizim her şeyimizdir, sonuna kadar savunacağız. Vesayet heveslilerinin kazanı kaynatarak birilerine kullanışlı ortam hazırlamasına asla müsaade etmeyeceğiz.

- Sandıktan korkan siyasetçilerin olduğu tek yer bizim memleketimizdir. Halbuki bir yerde seçim yapılıyorsa, gerektiğinde yenileniyorsa orada demokrasi işliyor demektir.

- Bu demokrasi nasipsizleri ne yaparsa yapsın umursamayacak ve sonuna kadar milli iradenin sandığın yanında yer almasını sürdüreceğiz.

- Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz?

- Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR