Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere geldiği Belgrad'da Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç tarafından resmi törenle karşılandı
GÜNDEM , 10 Ekim 2017 Salı, 12:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da

Ukrayna ziyaretini müteakip Sırbistan'a hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan özel uçak "TUR" ile TSİ 00.50'de Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a geldi. Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'nda, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Başbakan Ana Brnaviç ve Sırp Bakanlar Kurulu üyeleri ile Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç ile büyükelçilik personeli karşıladı.

BELGRAD SARAYINDA RESMİ TÖREN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 12.00'de geçtiği Belgrad Sarayı'nda da Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç tarafından resmi törenle karşılandı. Sırbistan Sarayı'nda gerçekleştirilen törende iki ülke marşları okundu. Törende karşılama kıtasını selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sırbistan heyeti, Sırp Cumhurbaşkanı Vuçiç'e ise Türk heyeti tanıtıldı. Tören'in ardından Erdoğan Sırbistan sarayını gezerek, sarayda bulunan eserleri inceledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç ile ikili ve heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirecek ve ardından Sırbistan Ulusal Meclis Başkanı Maja Gojkoviç'in onuruna vereceği resmi öğle yemeğine katılacak. Erdoğan, ayrıca Türkiye-Sırbistan İş Forumuna katılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR