Cumhurbaşkanı Erdoğan 'size iki müjdem var' deyip duyurdu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mersin mitinginde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ezana sahip çıkmayanlar Allah korusun yarın öbür gün düşman kapımıza dayandığında tıpkı 15 Temmuz'da darbecileri alkışladıkları gibi onları da alkışlarlar" dedi.
GÜNDEM , 10 Mart 2019 Pazar, 16:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'size iki müjdem var' deyip duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Bayrağımızı yırtmaya çalışanları, gönderden indirmeye kalkanları gördük. Milletimiz bunlara derslerini verdi. Ezana ve bayrağa tahammülü olmayanlara karşı girdiğimiz bir seçim süreci yaşıyoruz. Önceki gün CHP ve HDP öncülüğünde Taksim'de güya kadınlar günü için bir araya gelen bir güruhun ezana ıslaklarla sloganlarla yaptığı saygısızlığı herhalde gördünüz değil mi. CHP'nin tarihi bu tür hoyratlıklarla doludur. Ama Taksim'deki hadise gerçekten ibretliktir.

Kimi yerde açık kimi yerde gizli ittifak kuruyorlar. Mersin'de CHP'ye HDP'ye gönül veren kardeşlerim acaba bu seçimlerde bunlara oy verecek mi? Milletimiz her seferinde bunlara derslerini vermesine rağmen bayrak düşmanları hala aynı bataklıkta çırpınmaya devam ediyor.

Mersin'den tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Allah aşkına Türkiye'de Kürdistan biye bir bölge var mı? Aynı cevabı Türkiye'nin neresine gidersem gideyim herkesten aynı cevabı alıyorum. Ne diyor bu eşbaşkan 'Kürdistan'da oylar filanca partiye ama batıda AK Parti'ye ve MHP'ye oy yok'. Mersin ne diyor?

Bunların tek ittifakı ezan ve bayrak düşmanlığı. Bunlar hiç İstiklal Marşımızı da okumamışlar. Zaten HDP İstiklal Marşımızı okumuyor. Ezana hürmet etmeyen, bayrağa da hürmet etmez. Ezana sahip çıkmayan, düşman kapıya dayandığında da tıpkı 15 Temmuz'u alkışladıkları gibi onları da alkışlar.

Biz bu bayrağın altında doğduk inşallah bu bayrağın altında öleceğiz. Özgürlüğümüzün sembolü, bayrağımıza göz dikenlere karşı kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Bunları Cudi'de Gabar'da Tendürek'te Kandil'de gömdük gömmeye devam edeceğiz.

Vatan düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı kim varsa kaşısında durmak bizim görevimiz. Bu siyasetten ileri bir durumdur.

MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ

Son 17 yılda Mersin'e 35 milyon katrilyon yaptık. Şimdi geldik bir sürprize. Biri Tevfik Sırrı Gür Stadyumu'nun yerinde olmak üzere Mersin'e 2 tane millet bahçesi kazandırmak için çalışmalarımızı başlattık.

Mersin'e 13'ü hastane olmak üzere 37 sağlık hizmeti kazandırdık. Mersin'de 3 bin 923 konut projesi hayata geçirildi. İmar barışı ile 284 bin kişinin sıkıntısı çözüldü. Mersin'e 261 km bölünmüş yol yaptık. Adana-Mersin demiryolunu yeniledik. Süresini yarı yarıya indirdik.

Mersin ve Adana bolgesindeki yük potansiyeline hitap edecek şekilde Yenice Lojistik Merkezi'ni tamamladık. Mersin'de turzimi geliştirmek için 4 katrilyonluk yatırım yapıyoruz. Mersin'e 6 baraj, 9 gölet inşa ettik. 11 baraj ve 6 gölet daha inşa ediyoruz.

Mersin'e KKTC'ye içme suyu sağlayan Alaköprü Barajı'nı yaptık.

Pamukluk Barajı'nı önümüzdeki yıl hizmete alıyoruz. 291 bin dekar münbit araziyi daha sulamaya açacağız.

Mersinli çiftçilerimize 1,7 katrilyonluk tarımsal destek verdik.

Mersin'i önümüzdeki dönemde de çok daha büyük hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR