Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, Filistin davasına sırtını dönmeyecektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail parlamentosundaki Arap kökenli milletvekillerini kabul etti. Erdoğan, Filistin'de huzurun tesisi için tüm imkanların kullanılacağını belirterek, "Türkiye Filistin davasına ve Filistin halkına sırtını dönmeyecektir." dedi.
GÜNDEM , 02 Şubat 2019 Cumartesi, 17:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, Filistin davasına sırtını dönmeyecektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail parlamentosundaki Arap kökenli milletvekillerini Huber Köşkü'nde kabul etti.

"TÜRKİYE, FİLİSTİN DAVASINA SIRTINI DÖNMEYECEKTİR"

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı, kabulde, Filistin'de işgalin son bulması, barışın ve huzurun tesisi için elindeki tüm imkanları kullandığını belirterek, "Türkiye Filistin davasına ve Filistin halkına sırtını dönmeyecektir. Elimizdeki tüm imkanları kardeşlerimizle paylaşmayı sürdüreceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabul ettiği milletvekillerine, İsrail parlamentosunda Filistinlilerin iradesinin temsilcisi olarak üstlendikleri kritik görev için teşekkür etti.

ERDOĞAN, ARAP MİLLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Erdoğan, İsrail parlamentosundaki Arap milletvekillerine birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye devam etmeleri çağrısında bulunarak, Gazze'de yaşanan İsrail zulmüne, "Yahudi ulus devlet yasasına" ve Türkiye ile ilgili sarf edilen asılsız söylemlere karşı gösterdikleri duruş için müteşekkir olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail parlamentosunda kabul edilen sözde "Yahudi ulus devlet yasasının" İsrail vatandaşı Filistinlilerin de haklarını açık ve net bir biçimde hiçe saydığını kaydetti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR