Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Katar krizi açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Katar kriziyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Katar'a yaptırım kararını üzüntüyle karşılıyoruz" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 05 Haziran 2017 Pazartesi, 21:17
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Katar krizi açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüten İbrahim Kalın, Katar'a yönelik alınan yaptırımlarla ilgili açıklama yaptı.

"ÜZÜNTÜYLE KARŞILIYORUZ"

Kalın, "Bu gelişmeyi üzüntüyle karşılıyoruz. Bölgemizin barış ve istikrar arayışının sürdüğü, tüm bölge ülkelerinin bu ortak hedefler doğrultusunda gerekli adımları atmasına ihtiyaç duyulduğu bir dönemde stratejik işbirliği içerisinde bulunduğumuz Körfez İşbirliği Konseyi üyelerinin kendi aralarındaki meseleleri müzakere, diyalog ve iletişim yoluyla çözmeleri gerekir." dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ DİPLOMATİK TEMASLARA BAŞLAMIŞTIR"

Açıklamanın devamında "Terör başta olmak üzere büyük siyasi, ekonomik ve insani zorluklarla karşı karşıya olduğumuz bu dönemde bölge ülkeleri arasındaki ilişkiler birtakım asılsız haber ve söylentilere binaen değil, birlik ve beraberlik temelinde değerlendirilmelidir. Mübarek Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde dost ve kardeş ülkeler arasında yaşanan bu tatsızlığın bir an önce çözüme kavuşturulması için Sayın Cumhurbaşkanımız diplomatik temaslara başlamışlardır. Bu vesileyle önümüzdeki süreçte Türkiye olarak üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeye hazır olduğumuzu tekrar ifade etmek istiyorum." ifadeleri kullanıldı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR