David Rivers: "Mirasım olarak görüyorum"
David Rivers, Yeni Nesil TOFAŞ projesi kapsamında Euroleague One Team eğitimlerini ve Türkiye'deki basketbolu değerlendirdi. Efsane basketbolcu artık genç sporcuların yetişmesi için çalıştığını söyledi.
BURSA'DA SPOR , 07 Mart 2018 Çarşamba, 08:13
David Rivers: "Mirasım olarak görüyorum"

TOPLUMA YARAR SAĞLAMAK

AS TV'de yayınlanan Markaj Özel prgramında Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un sorularını yanıtlayan efsane basketbolcu David Rivers önemli açıklamalarda bulundu. TOFAŞ'ın başlatığı Yeni Nesil Tofaş projesi adı altında hayata geçirdiği 'One Team' programı kapsamında kulüp elçisi olan efsane oyuncu programın detaylarını anlattı. One Team programının kurumsal sorumluluk kapsamında yürütüldüğünü söyleyen Rivers "Bu organizasyon şahsına münhasır bir program. Etrafta görülen standart basketbolla iç içe geçirilmiş bir program değil. Bunun amacı basketbolu kullanarak tekrar topluma değerler kazandırmak ve topluma yarar sağlamak" ifadelerini kullandı.

BENİ HEYECANLANDIRIYOR

TOFAŞ'ın şampiyon olduğu zamanla şimdiki basketbol anlayışı arasında büyük fark olduğunu söyleyen efsane oyuncu, "Türkiye'de basketbol sevgisi her geçen gün artıyor ve bu beni oldukça heyecanlandırıyor. Geçmişteki oyuncularla günümüzdeki oyuncular arasındaki temel fark bizler daha fazla engellerle mücadele etmek zorunda kaldık. Bir noktaya gelebilmek için çok daha fazla aşılması gereken engel vardı. Günümüzde o kadar zor değil. Türkiye ligi, Rusya da dahil Avrupa'nın en iyi ligi. Basketbola olan inanç ve sevgi gittikçe artıyor. 'One Team' uzun süreli bir proje olacak ve topluma yarar sağlayacak. En önemlisi de 'One Team' projesini bir sonraki nesile mirasım olarak görüyorum" dedi.

Kebabı ve vişne suyunu özlüyorum

"Türkiye'den ayrı kaldığım zaman en çok kebabı özlüyorum. Bir de vişne suyunu. Türkiye'ye gelmeden önce çok negatif bir algı ile karşılaştım. Ama TOFAŞ'ın kapısını araladıktan sonra tüm bunların gerçek olmadığına şahit oldum. Burada insanlar çok cana yakın bir tutum içinde bana yaklaştılar"

İyi bir takım olmuştuk

"TOFAŞ'la şampiyon olduğumuz kadro çok iyiydi. Mehmet Okur daha gençti ve iyi bir noktaya geleceğini belli ediyordu. Slaven Rimac, Rashard Griffith, Şemsettin Baş ile iyi bir takım olduk. Bir de kaptanımız Murat Konuk bize çok güzel bir şekilde liderlik yaptı"

Beklentim yüksek

TOFAŞ'ın bu sezon Avrupa'da gerçekleştirdiklerini iyi bir öğrenme deneyimi olarak değerlendiriyorum. Uzun bir aradan sonra Avrupa'da gösterdiği ilk katılımdı. Oyuncular açısından da böyle bir rekabeti tecrübe etmeleri çok iyi oldu. Onlardan beklentim ve isteğim çok yüksek. Sezona hazırlanırken çalışmalarını gördüm ve ligde gösterdikleri performans arasındaki farkı gördüm ve gerçekten iyi bir süreç ve gelişim içindeler.

Onur duydum

Kulüp elçiliği teklifi bana geldiğinde benim kişiliğim, karakterim ve TOFAŞ'ın Avrupa Ligi'nde gösterdiği başarıya dayandığını düşündüm ve büyük onur duydum. TOFAŞ'ın liderliğinde birçok projemiz var. Topluma yarar sağlayan projeler yapıyoruz. Sadece Türkiye bağlamında düşünmüyoruz, evrensel projeler bunlar. Ve bunun böyle olması beni oldukça heyecanlandırıyor.BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR