Deniz Baykal'ın oğluna ODTÜ'de güvenlik görevlisi kafa attı!
ODTÜ'deki mezuniyet töreninde bir güvenlik görevlisinin kafa attığı kişinin CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal olduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM , 07 Temmuz 2017 Cuma, 11:41
Deniz Baykal'ın oğluna ODTÜ'de güvenlik görevlisi kafa attı!

Devrim Stadyumu'ndaki mezuniyet törenine ön lisans ve lisans mezunu toplam 2312 öğrenci geçiş yaptı. Tören, kortejin ardından Mustafa Kemal Atatürk ve eğitim şehitleri adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ

Bu sırada iddiaya göre mezuniyet alanına girmek isteyen Prof. Dr. Ataç Baykal güvenlik görevlileriyle tartıştı. Güvenlikçilerden biri hiç beklemediği anda Baykal'a kafa attı. O anlar amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

BAYKAL'IN PROFESÖR OĞLU OLAYI ANLATTI

Prof. Ataç Baykal Hürriyet'e olayla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"10 metre ileride eşimin yanına gitmek istedim. Güvenlikçi bırakmadı. İsmini sordum birisiyle konuşurken bu şahıs geldi. 'Al al benim de ismimi al' diye bağırdı. Zaten öfkeden deliye dönmüş gibi duruyordu, ne olduğunu anlamadan birden kafa attı.

Kan akmaya başlayınca ambulans ile hastaneye gittik. O kadar rahatlar ki amirleri geldi ambulansa 'O biraz değişik bir adamdır' diye bana anlatıyor. Polis bile çağırmadılar.

Hastaneye gittik beyin tomogrofisi çekildi. Allah'tan ucuz atlattık. Görüntüleri daha önceki gün izledim. Adam deli gibi ve iri yarı. Attığı kafayı görünce iyi beyin kanaması geçirmediğime şükrettim.

'ODTÜ'ye polis giremez' mantığının değişmesi lazım. Polisin giremediği yerde işte böyle oluyor. Hak, hukuk, adalet kavramlarından bahsediliyor. Güvenlik orada resmen terör estiyor kimse umurlarında bile değil. Bence emekli insanların güvenlikçi yapılması gerkiyor olaylara yaklaşımları daha soğuk kanlı olur."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR