Deniz bitti!
"Uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası onanan ve hakkında yakalama kararı nedeniyle 6 aydır aranan Deniz Seki, Esenyurt'ta saklandığı evde gözaltına alındı. Seki bu geceyi Vatan'da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde geçirecek, yarın sabah Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilecek.
GÜNDEM , 15 Kasım 2014 Cumartesi, 16:51
Deniz bitti!
Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun "uyuşturucu Ticareti Yapmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasını onadığı Deniz Seki'nin dosyası Mayıs ayında İstanbul Adalet Sarayı'na gönderildi.

Dosyayı inceleyen İnfaz Savcılığı da hapis cezasını 3 yılın üzerinde olduğu için 30 Mayıs'ta Deniz Seki hakkında 'yakalama' kararı çıkardı ve yakalama kararını UYAP üzerinden Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdi. 30 Mayıs'tan beri aranan Deniz Seki bugün saklandığı Esenyurt'taki evde polisler tarafından gözaltına alındı.

Seki bu geceyi Vatan'da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde geçirecek. Yarın sabah İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilecek olan Seki, adliyedeki işlemlerinin ardından cezaevine gönderilecek.

SEKİ'NİN YENİDEN YARGILAMA VE İNFAZININ ERTELEME TALEPLERİ DE REDDEDİLMİŞTİ

Cezasının onama kararının ardından Deniz Seki, avukatı aracılığıla İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçe sunarak yeniden yargılama talep etmiş, ancak mahkeme bu talebi de reddetmişti. Yine Seki, sağlık durumunu gerekçe göstererek infazının ertelenmesini de talep etmiş, Adli Tıp Kurumu'nun cezaevi şartlarında kalmasının sağlığına engel bir durum teşkil etmediği belirtmesi üzerine bu talep de reddedilmişti.

DENİZ SEKİ'NİN SON UMUDU ANAYASA MAHKEMESİ'NDE

Deniz Seki 16 Nisan'da avukatı aracılığıyla Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulundu. Dilekçede, yargılama aşamasında adil yargılamanın ihlal edildiğini, tanıkların dinlenmediğini, ve delillerin toplama taleplerinin reddedildiğini savunulmuş ve Seki'nin yeniden yargılanması talep edilmişti. Seki'nin Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı bu başvuru ise henüz karara bağlanmadı.

3 YIL 6,5 AY DAHA CEZAEVİNDE YATACAK

İnfaz Kanunu kapsamında Deniz Seki aldığı hapis cezasının 3'te 2'sini cezaevinde geçirecek. 6 yıl 3 ay hapis cezası alan Deniz Seki, 4 yıl 2 ay daha cezaevinde kalacak. Ancak daha önce 7,5 ay cezaevinde yatan Deniz Seki'nin yattığı süre 4 yıl 2 aydan düşecek. Buna göre Deniz Seki, 3 yıl 6,5 ay daha cezaevinde yatacak. Ancak Deniz Seki cezaevinde geçireceği sürenin son bir yılını da denetimli serbestlik kapsamında dışarıda geçirebilecek.

AVUKATINDAN İLK AÇIKLAMA

"Uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası onanan ve hakkındaki yakalama kararı nedeniyle 6 aydır aranan Deniz Seki, Esenyurt'ta saklandığı evde gözaltına alına alınarak Vatan'da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Deniz Seki'nin avukatı twitter üzerinden yaptığı açıklamada ise "Deniz Hanım yarın İstanbul Adliyesi'ne sevk edilecek. Karar yüzüne okunup Bakırköy Kadın Cezaevine gönderilecek. İnfazı gereken süre 2,5 yıl." ifadelerini kullandı.

AYM'E YAPTIĞIMIZ BAŞVURU HALEN İNCELENİYOR

Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) yaptıkları bireysel başvuruya ilişkin de Avukat Karakaya şunları twitter da belirtti: "Anayasa Mahkemesi, ihlal tespit ederse tahliye edilip yeniden yargılanabilir. AYM'e yaptığımız başvuru halen inceleniyor."

SEKİ'NİN YAKALANDIĞI O SİTE

Uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası onanan ve hakkında yakalama kararı nedeniyle 6 aydır aranan Deniz Seki, Büyükçekmece'de saklandığı evde gözaltına alındı.Seki'nin saklandığı Büyükçekmece'deki Alkent 2000 adlı sitede polisler tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR