Deprem paniği!
Kütahya'nın Simav İlçesi, bugün sabah saatlerinde 3 dakika arayla biri Richter ölçeğine göre 3.0, diğeri 3.8 büyüklüğünde büyüklüğünde iki depremle sallandı. Depremlerde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadı.
GÜNDEM , 15 Kasım 2014 Cumartesi, 15:15
Deprem paniği!
Boğaziçi Ünversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları Enstitisü verilerine göre, merkez üssü Simav'ın Yukarıdolaylar Köyü'nde bugün saat 09.27 sıralarında 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 4.2 kilometre altındaki bu depremden, 3 dakika sonra bu kez merkez üssü Sudöşeği Köyü olan 3.8 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Simav merkezde hissedilen deprem hasara yol açmadı.

AFAD'TAN AÇIKLAMA 

AFAD'tan yapılan yazılı açıklama şöyle;

"15 Kasım 2014 Cumartesi günü 09.30'da, Kütahya Simav'da AFAD-TDVM'den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilere göre Mw=4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Simav'da, sonraki saatlerde, büyüklüğü Mw=1.7 ile 3.1 arasında değişen 7 deprem meydana geldi. AFAD Kütahya İl Müdürlüğü'nün yanı sıra il ve ilçelerdeki birimlerle yapılan haberleşmelerde depremin vatandaşlarca hissedildiği ancak olumsuz bir ihbarın alınmadığı tespit edildi. 15 Kasım 2014 Cumartesi günü 09.30'da, Kütahya Simav'da AFAD-TDVM'den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilere göre Mw=4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Simav'da, sonraki saatlerde, büyüklüğü Mw=1.7 ile 3.1 arasında değişen 7 deprem daha meydana geldi. Bölgedeki sismik hareketlilik devam etmektedir. 7.2 km. derinlikte meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki deprem meydana bölgesine en yakın yerleşim yeri 2.65 km. uzaklıktaki Yukarı Dolaylar Köyü'dür. AFAD Kütahya'nın yanı sıra çevre il ve ilçelerdeki diğer birimlerle yapılan haberleşmelerde, meydana gelen depremlerle ile ilgili olumsuz bir ihbar bulunmadığı tespit edilmiştir. Deprem, Kütahya il merkezi ve ilçelerin yanı sıra bölgedeki yerleşimlerde vatandaşlarca hissedilmiştir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR