Deprem sırasında gökyüzünde ışıklar belirdi
Meksika'da meydana gelen 8,1 büyüklüğündeki deprem sırasında gökyüzünde beliren ışıklar dikkat çekerken, depremin dünyanın ekseninde kaymaya yol açtığı ortaya çıktı.
DÜNYA , 08 Eylül 2017 Cuma, 15:20
Deprem sırasında gökyüzünde ışıklar belirdi

Meksika'da meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 5 kişinin can verdiği 8.1 büyüklüğündeki deprem, dünyanın ekseninde kaymaya yol açtı. 5-10 yıl arasında meydana gelen 8 üzeri depremler, dünyanın ekseninde kaymaya ve ölümcül hasarlara neden oluyor.

Pasifik Okyanusu açıklarında gerçekleşen sarsıntı, 1000 kilometreden fazla mesafede bulunan başkent Mexico City'deki binaları bir dakikayı aşkın süre şiddetli şekilde salladı.

Büyük deprem Meksika'nın yanı sıra Guatemala, Honduras, Belize, Nikaragua ve El Salvador'da da hissedildi. Şiddetli depremde ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan Pasifik Okyanusu'nda gerçekleşen ve başta Meksika olmak üzere 6 ülkeyi birden etkileyen 8 Eylül 2017 Meksika Depremi sırasında gökyüzünde enteresan ışıklar belirdi.

Görüntülerde deprem sırasında ve sonrasında gökyüzünde beliren mavi ve yeşil renkte ışıklar yer alıyor.

Daha önce meydana gelen Japonya ve İtalya'da yaşanan depremler öncesinde de gökyüzünde nedeni bilinmeyen ve Meksika'da meydana gelen ışıklara benzeyen olaylar tespit edilmişti.

Meksika basınına konuşan uzmanlar gökyüzünde meydana gelen ışıkların oluşum nedenini yer hareketlerinin ortaya çıkardığı elektrik yüküne bağlıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR