Derbi bitti 'büyü' tartışması başladı..
Burak Yılmaz'ın 11. dakikada Volkan'ın üstünden yaptığı aşırtmada topun tele çarptığı iddiasına Lig TV yanıt verdi. Beyaz TV spor yorumcuları ise stadın büyülü olduğunu öne sürdüler.
SPOR , 09 Mart 2015 Pazartesi, 12:42
Derbi bitti 'büyü' tartışması başladı..
Dev derbinin henüz 11. dakikasında çok önemli bir gol kaçıran Burak Yılmaz, Sarı-Kırmızılı taraftarları çıldırttı. Umut’un pasıyla kaleci Volkan ile karşı karşıya kalan Kral, topu deneyimli eldivenin üstünden aşırttı, ancak meşin yuvarlak dışarı çıktı.

Karşılaşmanın ardından Sarı-Kırmızılı taraftarlar, bu pozisyonla ilgili sosyal medyada ortaya ilginç bir iddia attı. Burak Yılmaz’ın vurduğu top havalandığı sırada kale arkasındaki koreografi için kullanılan tele çarptığı ileri sürüldü. Ancak bu mümkün değildi.

Çünkü koreografi ilk yarıda Muslera’nın koruduğu kalenin arkasında yapılmıştı. Sonrasında bu pozisyonla ilgili Burak’ın Saracoğlu’ndaki ‘büyü’ye takıldığı yorumları bile yapıldı! Sosyal medyada tartışmaların alevlenmesinin üzerine Lig TV pozisyonu tüm açılardan 6 kez yayınladı. Görüntülerde de böyle bir şeyin olmadığı görüldü!

AHMET ÇAKAR: "BU STAT PERİLİ! GÖZÜMLE GÖRDÜM!"

Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde Burak Yılmaz’ın Volkan’ın üstünden yaptığı aşırtma vuruşta topun havada sektiği iddiası, gecenin en çok konuşulan konusu oldu. 

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol yorumcularından Ahmet Çakar, pozisyonla ilgili çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Çakar, "Bu pozisyonu çok kez izledim. Birçok kez tekrar tekrar izledim. Bundan sonra o stadın adı Şükrü Saracoğlu, Kadıköy yada değişirse Lefter Stadı falan değil ‘Perili Stadyum’dur. Top resmen havada sekiyor. Hiç böyle şeylere inanmam. Büyü yapmadım, falcıya gitmem, falcı sevmem; inanmam. Ama bu topun bu şekilde havada sekmesine anlam veremiyorum" dedi.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR