Derbiyi Finalspor kazandı
Türkiye Erkekler Basketbol 2. Lig B Grubu 5. hafta maçında Finalspor, Gemlik Basketbol'u 82-74 mağlup etti zirve, yolunda iddiasını sürdürdü.
BURSA'DA SPOR , 02 Aralık 2017 Cumartesi, 09:00
Derbiyi Finalspor kazandı

Haber/Samet Zinciroğulları

ETKİLİ BAŞLADI

Türkiye Erkekler Baskotbol 2.Lig B Grubu 5. hafta karşılaşmasında Finalspor, çekişmeli geçen maç sonunda Gemlik Basketbol'u 82-74 mağlup etti ve ligdeki 4. galibiyeti aldı. Final Okulları Spor Salonu'nda oynanan maça hücumda etkili başlayan ev sahibi ilk çeyreği 16-10 önde tamamladı. İkinci çeyrekte ise Polat Kocaoğlu ve Oğulcan Sevim'in pota altında etkili performansıyla farkı açan Finalspor, mücadelenin ilk yarısını 42-27 önde tamamladı.

FİNAL FARKI

Üçüncü çeyreğe rakibine savunmada sertlikle cevap veren Gemlik Basketbol, Hüsnü Güler ile pota altından kolay sayılar bulsa da ev sahibi bu sayılara cevap verdi ve son çeyreğe 64-53 önde girdi. Son çeyrekte de tempolu oyununu sürdüren ve rakibinin farkı kapatmasına izin vermeyen Finalspor, karşılaşmadan 82-74 galip ayrıldı ve ligde oynadığı 5. maçta 4. galibiyeti alarak zirve iddiasını devam ettirdi. Gemlik basketbol ise ligdeki 4. mağlubiyeti aldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR