Dev gemi turist yerine, dana getirdi
Balıkesir'in Bandırma'daki Çelebi Limanı'na yanaşan geminin içinde önce turist var zannedildi ama sonra binlerce dananın bulunduğu anlaşıldı. Danaların tahliyesi 2 gün sürecek.
GÜNDEM , 15 Haziran 2016 Çarşamba, 14:52
Dev gemi turist yerine, dana getirdi
Balıkesir'in Bandırma İlçesi'ndeki Çelebi Limanı'na gelen 5 bin 700 besilik danaların tahliyesine başlandı. Ankara ve  İzmir'deki firmalara gönderilecek besilik danaların tahliyesi iki gün sürecek.

Brezilya'dan yüklediği 5 bin 700 besilik danayı taşıyan 109 metre uzunluğunda 7 bin 878 grostonluk Palau bandıralı 'Blue Ocean- A' adlı gemi Bandırma Çelebi Limanı'na yanaştı.

İstanbul ve Kuşadası'na yanaşan turist gemilerine benzeyen gemiden tahliyesine başlanan besilik danalar Ankara ve İzmir'deki firmalara sevk ediliyor. Tahliye sırasında gemi çevresi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi özel ilaçlama aracıyla sürekli ilaçlandı.KOKU YAYILMASINA KARŞI ÖNLEM

Bandırma'da daha önce yaydığı koku nedeniyle eleştiri konusu olan canlı hayvan boşlatma işleminde aynı sorunların yaşanmaması için önlem alındığı ve tahliyenin hızla gerçekleştirildiği bildirildi.

Ankara'dan Kırmızı Et (Ayaş) Bes Çiftliği ve İzmir Tireli Besi Çiftliği tarafından ithal edilen edilen canlı hayvanların tahliyesi Bandırma'nın yanı sıra İzmir ve Mersin limanlarından da yapılıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR