Devlet Bahçeli'ye FETÖ listesi
Başbakan Yıldırım’ın muhalefet liderleriyle gerçekleştirdiği zirvede, Bahçeli’ye kamudan tasfiye edilenlerle ilgili bir bilgilendirme yaptığı öğrenildi.
GÜNDEM , 23 Ağustos 2016 Salı, 01:49
Devlet Bahçeli'ye FETÖ listesi
Edinilen bilgiye göre Başbakan Yıldırım, MHP Lideri Bahçeli’nin ‘Kurunun yanında yaş da yanmasın’ uyarısı üzerine çok hassas bir çalışma yaptıklarını bildirdi. Daha önceMHP’nin verdiği görevden alınan ya da gözaltına alınan kamu görevlileriyle ilgili liste üzerinde hassas bir çalışma yaptıklarını bildiren Başbakan Yıldırım, çapraz tahkikat yaptıklarını vurguladı.

Bu çalışma sonucunda da MHP listesi içinde yer alan ancak tahkikat sonucunda FETÖ’cü olduğu tespit edilenlerle ilgili liste çıkardıklarını kaydeden Yıldırım, görüşme sırasında Bahçeli’ye bu listeyi verdi.

Listedeki isimlerin yanında haklarında FETÖ’cü olduklarını gösteren deliller ve bağlantılara yer verilmesi dikkat çekti. Bahçeli, bunun dışında kalanların listeden çıktığı yolunda yorum yaptı. Genel Merkeze gelen ‘teşekkür’ dönüşlerinden de, MHP’nin verdiği listeden işe dönüşlerin sağlanmaya başlandığı sonucuna ulaşıldı. MHP’de mağdurların başvuruları alınmaya devam ediyor ve önümüzdeki günlerde yeni bir listenin daha verilmesi bekleniyor. (Umut ERDEM / Hürriyet) 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR