Devlet başkanı yumruklanınca...
"Madam Secretary" adlı Amerikan dizisinde, Filipinler Devlet Başkanı yumruklandı. Dizi, Filipinler'de tepkilere neden olurken ülkenin ABD elçiliği diziyi kınayan yazılı bir açıklama yaptı.
DÜNYA , 07 Mart 2017 Salı, 22:31
Devlet başkanı yumruklanınca...

"Madam Secretary" adlı Amerikan dizisinin bu hafta yayınlanacak olan bölümünde, Amerika Dışişleri Bakanı rolündeki kadın oyuncu tarafından Filipinler Devlet Başkanı'nın yüzüne yumruk attığı bir fragman yayımlandı. Filipinler'de birçok kişi bunun Başkan Rodrigo Duterte ile alay etmek için yapıldığını söyledi.

Ayrıca Filipinler'in ABD elçiliği, resmi internet sitelerinde diziyi kınayan bir metin yayınladı. Yayınlanan metinde, "Devlet Başkanımızı olumsuz resmetmekle ve Filipinler Başkanlık Ofisinin saygınlığına gölge düşürmekle kalmayıp, aynı zamanda ulusumuzun dış ilişkileri de küçümsenmiştir "ifadelerine yer verildi. Ayrıca "Filipinler'in uzun süredir kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği savunuculuğunu da lekelenmiştir" denildi.

Öte yandan Filipinler elçiliği bu hafta pazar günü yayınlanacak olan dizinin yapımcı şirketine bu saygısızlığın bir an önce düzeltilmesi için çağrıda bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR