Devrik liderin evinden milyonlarca dolar çıktı!
Sudan'da savcılar, ülkenin devrik lideri Ömer El Beşir'in evinde, 130 milyon doları aşkın nakit para bulunduğunu ve El Beşir'in kara para aklama suçlamasından da soruşturulacağını açıkladı.
DÜNYA , 21 Nisan 2019 Pazar, 00:46
Devrik liderin evinden milyonlarca dolar çıktı!

Sudan güvenlik güçleri, devrik lider Ömer El Beşir'in evinde Euro, ABD Doları ve Sudan Lirası'ndan oluşan 130 milyon doları aşkın nakit buldu. Eski lider, aylarca süren protesto eylemlerinin ardından devrilmiş ve ev hapsine alınmıştı. El Beşir daha sonra yüksek güvenlikli Kobar Hapishanesi'ne gönderildi.

PARA DOLU ÇUVALLAR

Sudanlı bir yetkili, El Beşir'in evinde 351 bin ABD doları, 6 milyon euro ve 105 milyon ABD dolarına denk gelen beş milyar Sudan Lirası dolu çuvallar bulunduğunu açıkladı.

Aynı yetkili, El Beşir'in soruşturma altında olduğunu ve "savcıların eski devlet başkanını Kobar Hapishanesi'nde sorgulayacağını" belirtti.

PARA DOLU ÇUVALLARIN FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

Bazı askerler nakit para dolu çuvalların yanında gösteren bir fotoğraf paylaştı. Gazetecilere gösterilen nakit paranın 50 kiloluk tahıl çuvallarına konulduğunu bildirdi.

El Beşir'den hesap sorulmasına yönelik adımlara karşın, sivil yönetim talep eden protestocuların Sudan Ordusu'na güvenmediğini söylüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR