Dikkat! WhatsApp'tan gelen o mesaj...
Sosyal medya ve özellikle de WhatsApp kullanıcıları bu akşam ilginç bir haberle karşılaştı. Habere göre, bu gece 00.30 - 03.30 saatleri arasında telefon, hücresel cihaz, tablet vb. cihazların kapatılmaması durumunda radyasyon tehlikesiyle karşı karşıya kalınacağı söyleniyordu. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, "Böyle bir tehlike olsa bunu mutlaka NASA Space Weather tahminlerinden görebiliriz, Singapur TV’sinden değil" açıklamasında bulundu.
TEKNOLOJİ , 14 Kasım 2016 Pazartesi, 22:57
Dikkat! WhatsApp'tan gelen o mesaj...
Bu akşam WhatsApp ve sosyal medya kullanıcıları çok ilginç bir haber ile karşı karşıya kaldı. Habere göre bu gece 00.30 - 03.30 saatleri arasında telefon, tablet ve akıllı cihazların kullanımının çok tehlikeli olduğu iddia edildi. Haberin kaynağı ise Singapur'daki bir TV kanalı olduğu söylendi.

Bu mesaj kısa sürede sosyal medya siteleri ve özellikle de WhatsApp'tan yüz binlerce kişiye ulaştı. 

KADIOĞLU: GÜNLÜK TAKİP EDİLİYOR

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetimi Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr. Mikdat Kadıoğlu, 'kozmik ışın' ve 'radyasyon' iddialarıyla ilgili, "Artık uzaydaki güneş fırtınaları, ışınım anmolileri, vb. olaylar uzay havası tahmini şeklinde günlük olarak izlenip takip ediliyor. Space Weather şeklinde internetten arayıp bunları görebilirsiniz" dedi.

"BÖYLE BİR TEHLİKE OLSA..."

Kadıoğlu, "Böyle bir tehlike olsa bunu mutlaka NASA Space Weather tahminlerinden görebiliriz, Singapur TV’sinden değil. Ayrıca ay, güneş gibi bir ışınım kaynağı değildir. Bütün bunlar ile beraber böyle bir şey doğrı olsa bile bu tür uzay fırtınalarından  cep telefonlarından daha önce ve daha çok havacılık sektörü, uzaydaki uydular ve dolayısıyla haberleşme, bankacılık işlemleri ile birlikte petrol boru hatları, vb etkilenir. Bu sektörler bu tür problemlerde zaten uyarılıyor ama şuan bu sektörler icin böyle herhangi ve ciddi bir uyarı yok. Millet olarak maalesef bu tür fısıltı ve radikal haberlere karşı çok ilgiliyiz" açıklamasında bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR