Dikkat! Yüzbinlerce hesap çalındı
İnternetten korsan film ve müzik indirenlerin hesapları çalındı. Bakın hangi popüler servis hack'lendi ve ne yapılması gerekiyor?
TEKNOLOJİ , 09 Haziran 2016 Perşembe, 09:07
Dikkat! Yüzbinlerce hesap çalındı

BitTorrent, aylık 150 milyonu aşkın aktif kullanıcısıyla oldukça popüler bir dosya paylaşma yazılımı olduğu gibi oldukça kalabalık bir topluluk forum sitesine de sahip. Yorum üzerinden kullanıcı problemleri gibi sorunlar ele alınabiliyor ve yazılımla alakalı daha geniş desteğe sahip olunabiliyor.

Günlük 10 binlerce ziyaret alan forumun 100 binlerce üyesi mevcut. Shiftdelete'in haberine göre geçtiğimiz saatlerde BitTorrent Forum sitesi hack'lendi.1 hafta öncesinden açık hakkında bilgilendirilme yapıldığı iddia edilen forum yönetiminin açığı kapatmamış olması ise kafalarda soru işareti yaratan bir konu.  

Kimin suçlu olduğu belli olmasa da 100 binlerce kişiyi etkileyen hack olayının oldukça ciddi bir olay olduğu aşikar. BitTorrent tarafından da resmen doğrulanan hack olayının ardından forum üyelerine şifrelerini değiştirme konusunda e-postalar gönderildi.Fakat size e-posta ulaşmamışsa bile şifrenizi hemen değiştirmeniz gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR