Dışişleri'nden ABD'nin skandal Filistin kararına tepki!
Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, "Washington FKÖ Temsilciliği'nin kapatılması kararı ABD'nin Ortadoğu Barış Sürecinde tarafsızlığını yitirdiğinin göstergesidir" dedi.
GÜNDEM , 11 Eylül 2018 Salı, 15:10
Dışişleri'nden ABD'nin skandal Filistin kararına tepki!

"ABD'NİN TARAFSIZLIĞINI YİTİRDİĞİNİN GÖSTERGESİDİR"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Washington'da yerleşik FKÖTemsilciliğinin kapatılması kararına ilişkin soruya yazılı cevap verdi. Aksoy, ABD'nin bu kararına ilişkin, "Washington'da yerleşik FilistinKurtuluş Örgütü (FKÖ) Temsilciliğinin kapatılması kararı endişe vericidir veABD'nin Ortadoğu barış sürecinde tarafsız konumunu yitirdiğinin bir başkagöstergesidir." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKİYE, FİLİSTİN HALKININ YANINDA YER ALMAYA DEVAM EDECEKTİR"

Bu kararın iki devletli çözüm vizyonunun tahrip edilmesi yönündekiteşebbüsleri cesaretlendirmekten başka bir amaca hizmet etmeyeceğini belirtenAksoy, "Türkiye, haklı davasında Filistin halkının yanında yer almaya ve Filistinmeselesine adil ve kalıcı bir çözüm bulunması yönündeki uluslararası çabalarıdesteklemeye devam edecektir." ifadesini kullandı.

ABD, FKÖ'NÜN WASHİNGTON'DAKİ OFİSİNİ KAPATMA KARARI ALMIŞTI

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yazılı açıklamasında,FKÖ'nün Washington'daki ofisini kapatma kararı aldıklarını duyurmuştu. Nauertaçıklamada, "Yönetim, Kongrenin kaygıları bağlamında, şu anda Filistin KurtuluşÖrgütünün Washington ofisini kapatma kararı aldı." ifadesine yer vermişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR