Dışişleri'nden Washington Post'a sert tepki!
Dışişleri Bakanlığı, PKK'nın elebaşlarından birinin makalesini yayımlayan Washington Post'a çok sert tepkide bulundu. Yapılan açıklamada, 'ABD dahil birçok ülkenin terör örgütleri listesinde yeralan, onbinlerce masum insanı hunharca katletmiş olan PKK'nın elebaşlarından biri bugün Washington Post gazetesini kullanarak alenen terör propagandası yapmıştır.' denildi.
GÜNDEM , 04 Temmuz 2019 Perşembe, 00:13
Dışişleri'nden Washington Post'a sert tepki!

İşte Dışişleri'nden yapılan açıklama;

ABD dahil birçok ülkenin terör örgütleri listesinde yeralan, onbinlerce masum insanı hunharca katletmiş olan PKK'nın elebaşlarından biri bugün Washington Post gazetesini kullanarak alenen terör propagandası yapmıştır. Bu yayınla birlikte, uluslararası toplumun terörizmle mücadelede en temel taahhüdü olan "terörizmin teşvik edilmesinin önlenmesi" ilkesi ağır biçimde ihlal edilmiştir. Terörle mücadelede terör örgütleri arasında ayrım yapılmaması elzemdir.

PKK'nın terör propagandasına alet olan ve DEAŞ, El Kaide ve diğer terör örgütleri konusunda sergilenen duyarlılıkla bağdaşmayan bu yaklaşım terörle mücadelede ikiyüzlü uygulamanın yeni ve vahim bir örneğidir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR