Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atandı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla atandı. Dün akşam saatlerinde Diyarbakır'a gelen Atilla'nın bugün göreve başlaması bekleniyor.
GÜNDEM , 01 Kasım 2016 Salı, 15:53
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atandı
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın tutuklanmasından sonra İçişleri Bakanlığı tarafından Belediye'ye kayyum olarak Ankara'nın Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla'nın atandığı belirtildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında 25 Ekim akyşamı gözaltına alınan ve 5 gün sonra çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince, "Silahlı terör örgütü üyesi olma" suçundan tutuklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın yerine kayyum ataması yapıldı. İçişleri bakanlığı tarafından daha önce Diyarbakır'da Vali yardımcılığı da yapan Ankara'nın Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla'nın kayyum olarak atandığı belirtildi.

ATİLLA DİYARBAKIR'A GELDİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için  görevlendirilen Ankara'nın Etimesgut ilçesi Kaymakamı Cumali Atilla, dün akşam saatlerinde Diyarbakır'a  geldi. 

Atilla'yı, uçakla geldiği Diyarbakır Havalimanında Vali Yardımcısı  Taner Bircan karşıladı.

Gazetecilerin, görevlendirilmesine ilişkin sorularını yanıtsız bırakan  Atilla, daha sonra havalimanından ayrıldı.
Kaymakam Atilla'nın bugün görevine başlaması bekleniyor.

CUMALİ ATİLLA KİMDİR?

1964 Elazığ doğumlu olan Cumali Atilla, ilk ve orta öğrenimini Elazığ’da, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamladı. 1990 yılında Erzincan kaymakam adayı olarak göreve başladı. Dil eğitimi ve yönetim sistemi konularında çalışmalar yapmak üzere 8 ay İngiltere’de bulundu. 3 yıllık staj dönemi içerisinde Çorum Uğurludağ ve Afyon Çobanlar ilçesinde kaymakam vekilliği görevini yürüttü. Daha sonra sırayla Giresun’un Piraziz, Muş’un Malazgirt, Bolu’nun Mengen kaymakamlığı, Diyarbakır vali yardımcılığı ve Konya Beyşehir kaymakamlığı görevinde bulundu. 23 Eylül 2011 tarihinde Etimesgut kaymakamlığı görevine başlayan Atilla, evli ve 3 çocuk babası.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR