Doğalgaz faciası:2 ölü
Fatih’te doğalgaz zehirlenmesinden 2 kişi öldü.
GÜNDEM , 08 Nisan 2013 Pazartesi, 21:02
Doğalgaz faciası:2 ölü

Murat Demiroğlu’ndan 2 gündür haber alamayan arkadaşları, bugün saat 14:40 sıralarında Demiroğlu’nun evine geldi. Kapıyı açmayan Demiroğlu’nun hayatından endişe eden arkadaşları çilingir yardımıyla kapıyı açarak içeri girdi. Ancak Demiroğlu’nun ve henüz kimliği öğrenilemeyen bir kişinin cesediyle karşılaştılar. Bunun üzerine durum polis ekiplerine bildirildi. Bu arada, olay yerine gelen ambulans ekipleri iki kişinin hayatını kaybettiğini belirledi.


Öte yandan, İGDAŞ ekipleri de olay yerine gelerek binanın doğalgazını kesti. Cenazeler Büyükşehir Belediyesine ait araca konularak incelenmek üzere adli tıp kurumuna gönderildi. Mahalle sakinleri, “Biz Murat beyi tanırdık. Kendi halindeydi. Kimseye zararı yoktu. Sessiz bir insandı. Burada sokaktaki kedileri beslerdi" diye konuştu. Bu arada, olayın gerçekleştiği 3 katlı binanın Murat Demiroğlu’na ait olduğu, Demiroğlu'nun uluslararası bir şirkette insan kaynakları yöneticisi olduğu öğrenildi.Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

İGDAŞ'TAN AÇIKLAMA

Öte yandan olayla ilgili İGDAŞ'tan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi: Fatih Balat Mahallesi Kiremit Caddesi No:34 adresinde bir evde bugün meydana gelen olayda 2 kişi hayatını kaybetmiştir.Olayın karbonmonoksit zehirlenmesi ile ilgili olup olmadığına dair 187 Doğalgaz Acil Hattı’na gelen ihbar üzerine olay yerine giden İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede binadaki doğalgaz tesisatının projeye uygun olduğu fakat kullanılan hermetik kombinin baca borusunun bilinmeyen bir nedenle yerinden çıkmış halde bulunduğu tespit edilmiştir. Ancak ölümler ile ilgili kesin sonuçlar olay yeri inceleme ekiplerinin detaylı araştırmaları sonucunda ortaya çıkacaktır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz… 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR