Doğancı Barajı yenileniyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin vizyonuyla kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temini çalışmalarında örnek projelere imza atan BUSKİ Genel Müdürlüğü, DSİ 1. Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü Bursa'nın su ihtiyacının yüzde 90'ının karşılandığı Doğancı Barajı'ndaki bakım onarım ve yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
BURSA , 18 Eylül 2017 Pazartesi, 16:32
Doğancı Barajı yenileniyor

Çalışmaları DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk ile birlikte yerinde inceleyen BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Bursa'nın su ihtiyacının büyük bir kısmının Doğancı Barajı'ndan sağlandığını vurguladı. Çetinavcı, "Bursa'ya su, Doğancı Barajı'ndaki eski su alma yapısından veriliyordu.

Daha üst kotta yeni bir su alma yapısı daha açılarak su buradan verilmeye başlandı. Eski su alma yapısındaki çalışmalar devam ediyor, 40 yıllık eskimiş borular yenileri ile değiştiriliyor. Bakım onarım çalışmaları bittiğinde Doğancı 2 ayrı su alma yapısına kavuşacak. Bu süreçte şehre kesintisiz su sağlamaya devam ediyoruz" diye konuştu.

Bakım onarım ve yenileme çalışmalarının Aralık ayı sonuna kadar bitmesini öngördüklerini vurgulayan Çetinavcı, "Çalışmalar bittiğinde Doğancı Barajı iki ayrı su alma yapısına sahip olacak ve eski yapılar yenileri ile değiştirilmiş olacak. Böyle bir hizmeti de Bursalı vatandaşlarımıza sunduğumuz için son derece mutluyuz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR