Donald Trump'ı apar topar kürsünde indirdiler!
ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'ın Nevada eyaletindeki seçim mitinginde, silahlı olduğu düşünülen bir kişi, büyük paniğe neden oldu. Yaşanan olay nedeniyle Trump, gizli servis ajanları tarafından güvenlik gerekçesiyle hızla kürsüden uzaklaştırıldı.
DÜNYA , 06 Kasım 2016 Pazar, 10:43
Donald Trump'ı apar topar kürsünde indirdiler!
ABD'de seçim kampanyalarını sürdüren başkan adayları Hillary Clinton ve Trump, kararsız seçmenleri ikna etmek için "salıncak" (seçimlerde Demokratlar ile Cumhuriyetçiler arasında gidip gelen) eyaletlere yöneldiler.

SAHNEDEN İNDİRİLDİ

Nevada eyaletinin Reno kentinde son mitinglerinden birini düzenleyen Trump ise konuşmasına başladıktan kısa süre sonra güvenlik gerekçesiyle sahneden ayrılmak zorunda kaldı.    
Trump'ı korumakla görevli iki gizli servis ajanı, mitingde kürsünün yakınında arbede yaşanmasının ardından başkan adayını kolundan tutarak, hızlıca kürsüden uzaklaştırdı.

ELİNİ KEMERİNE GÖTÜRÜNCE...

Trump'ın seçim kampanyasından bir yetkili, Daily Mail'e yaptığı açıklamada, Austyn Crites adlı bir seyircinin, elini kemerine götürmesinin paniğe neden olduğunu söyledi.

Yetkili, "Bu sırada biri 'Silahı var' diye bağırdı" dedi. Crites daha sonra polis ve özel güvenlik görevlileri tarafından önce yere yıkıldı, daha sonra da miting alanından uzaklaştırıldı.

Kendisini, Clinton'ı destekleyen bir Cumhuriyetçi olarak tanımlayan Crites'ın Trump'ı protesto etmek için mitinge geldiği ortaya çıktı.

Gözaltına alınan Crites'ın üzerinden silah çıkmadı ve ABD'li protestocu kısa süre sonra serbest bırakıldı. Crites'ın elini kemerine doğru götürürken silah değil, üzerinde "Trump karşıtı Cumhuriyetçiler" yazan bir bayrak çıkarmaya çalıştığı anlaşıldı.

KÜRSÜYE GERİ DÖNDÜ

Büyük paniğe sebep olan olayın ardından Trump, sahneye geri döndü.    

"Bu işin kolay olmayacağını söylemiştik ama kimse bizi durduramayacak" diyen Trump, gizli servis ajanlarına yeterince takdir edilmediklerini belirterek teşekkürlerini iletti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR