Drogba başkanla tartışınca kadro dışı kaldı
Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Didier Drogba'nın ülkesi Fildişi Sahili'nin milli takımına neden seçilmediği ortaya çıktı. Drogba'yı efsaneleştiği formadan, Federasyon Başkanı Sidy Diallo ile yaşadığı gerilim uzaklaştırmış.
SPOR , 27 Nisan 2013 Cumartesi, 15:08
Drogba başkanla tartışınca kadro dışı kaldı

Afrikalı internet siteleri abidjan.net ve seneweb.com'da yer alan haberlere göre, Didier Drogba ülkesinin milli takım formasını teknik direktör Sabri Lamouchi'nin teknik ya da taktiksel tercihleri nedeniyle değil Fildişi Futbol Federasyonu Başkanı Sidy Diallo ile yaşadığı sorunlar nedeniyle giyemiyor.

Haberlere göre, Fildişi'nin en büyük ekonomik güçlerinden biri olan ve hem futbol federasyonunun hem de Drogba'nın sponsoru olan telekominikasyon firması ile federasyon başkanı arasında sorun çıktı. Firma milli takım sponsorluğundan çekilirken aradaki anlaşmazlık hukuki bir sürece döndü. Bu esnada federasyon başkanı Diallo, futbolcuları Drogba'dan destek istedi ancak Drogba şirket ile olan kontratını bozmadı.

İşte bu karar Başkan Diallo'yu fena kızdırdı ve teknik direktör Sabri Lamouchi'ye emir verildi: "Bir sonraki emre kadar Drogba milli takıma çağrılmayacak."

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR